Nietypowe gadżety reklamowe, czyli jak przykuć uwagę?

Artykuł zewnętrzny

gadzety reklamowe

Reklamy otaczają nas z każdej strony. Towarzyszą nam w zasadzie każdego dnia. Śmiało możemy powiedzieć, że przeróżne informacje nas bombardują. Reklamy wyświetlają się w mediach społecznościowych, na naszych aplikacjach, czy w środkach transportu. Reklamy słyszymy także w radiu, podczas audycji i podcastów. Każda firma stara się, aby jego reklama była widoczna i skuteczna. Jednak aby tak było, trzeba wybrać odpowiedni nośnik reklamowy i formę promocji. Bardzo często małe gadżety reklamowe mogą przynieść równie wiele korzyści, co reklama wielkoformatowa. Dobrze zaprojektowane skupiają uwagę klientów i sprawiają, że zostają z nimi na długo. Ponieważ na co dzień żyjemy w dużym szumie informacyjnym, wyróżnić uda się tylko nielicznym podmiotom. W tej sytuacji ogromną wartością jest spójny i spersonalizowany przekaz reklamowy. Takie zasady spełniają gadżety reklamowe. Mogą przybierać przeróżne formy. Począwszy od kubków i długopisów, przez torby i koszule, aż po plakaty i kalendarze. Ograniczeniem jest tu tylko kreatywność i dobry pomysł.

Gadżety reklamowe w duchu Eko!

Gadżety reklamowe są świetnym elementem, który pozwala nawiązać relacje i prowadzić dialog z konsumentem. Nie bez powodu podczas różnych wydarzeń, czy konferencji organizatorzy rozdają torby z prezentami. Te drobne gadżety reklamowe, które kryją się w środku, będą impulsem do rozpoczęcia konwersacji. Warto szukać punktów wspólnych, które będą ważne zarówno dla firmy, jak i odbiorcy. Takim tematem może być ekologia. Idealnie sprawdzą się tu ekologiczne gadżety reklamowe, z których osoby obdarowane będą mogły korzystać codziennie. Dobrym przykładem mogą być pojemniki do przechowywania jedzenia, czyli popularne lunchboxy. Jeśli nadrukujemy na nich firmowe logo, to będzie ono towarzyszyło konsumentowi dzień w dzień. Do pojemników można dołożyć sztućce wielokrotnego użytku, które również wpiszą się w duch eko. Pudełka śniadaniowe mogą być wykonane ze szkła i bambusa, które sprawią, że jedzenie długo zachowa świeżość. Konsument zwracający uwagę na problemy środowiska chętnie sięgnie po taki ekologiczny lunchbox. Podobnie zachowa się, kiedy zaoferujemy mu domowe, ekologiczne gadżety. Sprawdzają się tu bambusowe skrzyneczki na herbatę, deski do krojenia, słomki ze stali nierdzewnej, ekologiczne doniczki, czy wygodne torby do segregacji śmieci.

Tematyczne gadżety reklamowe podtrzymujące relację

Gadżety reklamowe są też idealną formą podtrzymywania relacji z klientem. Warto szukać takich okresów, do których z łatwością możemy nawiązać. Mowa tu o świętach, jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, a także mniejszych świętach tematycznych, takich jak Walentynki, Dzień Chłopaka, czy Dzień Dziecka. W tych okresach, po dokonaniu zakupu, można wręczyć klientowi upominek tematyczny, który zachęci go do ponownego skorzystania z usług. Serce może być motywem przewodnim, jeśli mowa o gadżetach reklamowych. Antystresowe serce do ugniatania, żelowe serce i termofor, które rozgrzeją zmarznięte dłonie, mini patelnia serce, czy miarka do ciała w kształcie serca z pewnością spodobają się konsumentom. Z kolei Boże Narodzenie to czas, kiedy gadżetów pojawia się wiele. Trudność polega więc na tym, aby się wyróżnić. Choć bombki mogą wydawać się opatrzonym pomysłem, to warto je rozważyć. Jeśli będą estetycznie wykonane i ładne, to zawsze znajdzie się dla nich miejsce na choince. Dostrzegą je nie tylko domownicy, ale także goście, którzy będą odwiedzać rodzinę. Komunikat reklamowy może więc trafić do wielu różnych osób. Do świątecznych gadżetów możemy także zaliczyć ozdobne deski do krojenia. Te w kształcie Mikołaja, choinki, czy gwiazdy będą służyły również jako tacki do desek serów i wędlin. Podobnie małe miseczki w świątecznych kształtach będą idealne do nasypania słodkości lub ułożenia owoców. Nietypowym świątecznym gadżetem reklamowym mogą być podkładki filcowe, zestawy do wykrajania pierniczków, fartuch, kubek z podwójnego szkła, zimowa świeca zapachowa, czy świąteczny wałek do ciasta z ozdobnymi wzorkami.

Dlaczego warto inwestować w gadżety reklamowe?

Współcześnie konkurencja na rynku jest ogromna. Nowe firmy pojawiają się na rynku, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Właśnie dlatego, tak ważne jest budowanie pozytywnego wizerunku marki. Inwestycja w gadżety reklamowe, dopasowanie prezentów do potrzeb klientów i branie pod uwagę ich oczekiwań przynosi wymierne rezultaty. Jest to jednoznaczny przekaz, że dla marki ważne jest dobre samopoczucie i zadowolenie klientów kupujących towary i usługi. Jest to bezpośrednia droga do budowania dobrej opinii na temat firmy. A nie od dziś wiadomo, że usatysfakcjonowany klient jest najlepszą reklamą i chętnie poleca zakup towaru swoim znajomym lub członkom rodziny. W ten sposób powstaje marketing szeptany, który może przełożyć się na zwiększenie sprzedaży i rosnącą popularność firmy. Tak proste narzędzie, jak gadżet reklamowy, może całkowicie odmienić los przedsiębiorstwa. Warto też zwrócić uwagę, że zamawianie dużej ilości gadżetów reklamowych zdecydowanie obniża koszt ich zakupu. Dzięki temu wbrew pozorom takie działania reklamowe wcale nie będą niosły za sobą ogromnych kosztów. Wręcz odwrotnie, stosunkowo niewielka inwestycja, przyniesie szybki i miły dla oka zysk. 

Oceń post

Dodaj komentarz