Nowoczesna analiza, czyli licznik klientów w sklepie

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

licznik klientów

Liczniki klientów są powszechnie wykorzystywane w sklepach dystrybuujących różne towary. Takie systemy nie tylko pokazują, ile osób odwiedziło lokal w danym dniu, lecz także pozwalają na gromadzenie danych niezbędnych podczas opracowywania nowych strategii marketingowych.

Zastosowanie licznika klientów

Liczniki klientów pojawiają się w wielu sklepach. Bazują one na czujnikach podczerwieni, które pozwalają na zliczanie osób przekraczających konkretny wzrost, najczęściej 140 cm. Na tej podstawie można stwierdzić, ilu potencjalnych klientów odwiedziło sklep w danym okresie. Takie informacje są niezbędne podczas planowania dalszych działań. Jeśli do danego lokalu wchodzi wiele osób, ale liczba paragonów jest bardzo niska, może być to sygnał do zmiany obecnie praktykowanej strategii sprzedaży.

Licznik klientów pozwala na uzyskanie informacji na temat liczby klientów odwiedzających sklep oraz czasu, który w nim spędzają. Obecnie na rynku pojawiają się zaawansowane systemy umożliwiające gromadzenie niezbędnych danych, ich przechowywanie i automatyczne analizowanie. Współczesne liczniki są stworzone w taki sposób, by zbierać informacje nie tylko na temat liczby osób wchodzących do lokalu, lecz także czasu spędzanego w konkretnych lokalizacjach.

Licznik klientów a skuteczność sprzedaży

Liczniki klientów dostarczają danych, które można wykorzystać podczas tworzenia strategii marketingowej. Właściciele sklepów na podstawie zgromadzonych informacji są w stanie określić, czy dana promocja była efektywna i przyciągnęła oczekiwaną liczbę osób.

Za pomocą licznika klientów można również sprawdzić wpływ konkurencji na zakupy w Twoim sklepie. Takie systemy pozwalają także na monitorowanie czasu spędzanego w przymierzalniach czy kolejce do kasy. Na tej podstawie osoba odpowiedzialna za marketing może zastosować nową strategię, która pozwoli na zwiększenie sprzedaży. Są to cenne informacje, a ich analiza pozwala na zoptymalizowanie działalności sklepu w przemyślany sposób.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz