“Wizytówka robi pierwsze wrażenie” – fakt czy mit?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

wizytówka

Druki akcydensowe są wykorzystywane od wielu lat. Nieustannym przeobrażeniom ulega jednak forma wizytówek. Warto wiedzieć, w jaki sposób stworzyć efektowny projekt.

Synergia minimalizmu i dopracowanych komponentów

Wizytówka ze względu na swoją niewielką formę nie pozwala na wykorzystanie dużej ilości elementów. Stworzono ją, bowiem w celu poinformowania osób trzecich o najważniejszych danych, dotyczących firmy. Na wizytówce nie można również umieścić zbyt wielu komponentów o dużych rozmiarach. Mogą one zaburzyć odbiór innych elementów. Wizytówka jest formą reklamy konkretnej firmy. Na jej podstawie, można bowiem dowiedzieć się, w jaki sposób przedsiębiorstwo traktuje swoich klientów i partnerów biznesowych. Efektowna wizytówka zachęca do podjęcia współpracy z marką. Dobrze wykonany projekt świadczy o tym, iż firma zwraca uwagę na wszystkie elementy realizowanych projektów. Wizytówkę należy traktować jak drukowaną formę kontaktu z konkretną osobą. Nieatrakcyjny projekt zniechęci klienta do zapoznania się z ofertą przedsiębiorstwa. Każdy stracony konsument przekłada się na spadek osiąganych wyników finansowych.

Dobra wizytówka

Tworząc druk akcydensowy, należy zadbać o jego czytelność. Na wizytówce powinny znaleźć się dane, umożliwiające nawiązanie kontaktu z przedsiębiorstwem. Druk akcydensowy warto traktować jako narzędzie reklamowe. Na wizytówce można wówczas umieścić hasło reklamowe lub oryginalny, spersonalizowany zwrot. W projektowaniu należy uwzględnić format druku i materiał wykorzystany do jego realizacji. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie ekologicznego papieru. Wizytówkę można również wzbogacić eleganckimi złoceniami. Szczegółowe informacje na temat uszlachetnień dostępne są na stronie internetowej https://chroma.pl/pl/wizytowki.

Dobre pierwsze wrażenie można zrobił tylko raz. Warto więc zadbać, by wizytówka firmowa miała odpowiedni wygląd. Nie zawsze osobisty kontakt z klientem jest możliwy. Druk akcydensowy stanowi wówczas drukowaną formę reprezentacji marki.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz