Podsłuchiwanie w biurze to nie fikcja

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

podsluch

Zakładanie podsłuchu jest bardzo trudne i skomplikowane tylko w filmach szpiegowskich. Prawda wygląda zupełnie inaczej. Praktycznie każdy kto pojawia się w biurze, zarówno pracownik jak i gość może bez problemu zainstalować urządzenie podsłuchowe.

Wyciek poufnych informacji, negocjacje z kluczowymi klientami, najbliższe plany firmy, sposoby walki z konkurencją – to wszystko może trafić w niepowołane ręce. Jeżeli docierają do nas informacje, że tego typu dane pojawiają się poza firmą to najprawdopodobniej mamy do czynienia z podsłuchiwaniem w biurze. Czy warto na własną rękę poszukiwać sprzętu do podsłuchiwania ? Fizyczne przeszukanie z pewnością nic nie da, nawet jeśli dokonamy przysłowiowego przewrócenia do góry nogami całego biurowego wyposażenia. Urządzenia do podsłuchu są tak zakamuflowane, że nawet mając je kilka razy w ręku nie będziemy nic podejrzewać. Pendrive, reklamowy breloczek, długopis, a nawet plastikowe opakowanie do płyty CD – wszystko to może mieć wbudowany dyktafon lub nadajnik.

Kto może wykryć podsłuchiwanie w biurze?

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne działanie trzeba zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Wybór nie jest łatwy, dlatego przed zakupem potrzebna będzie konsultacja ze specjalistyczną firmą, taką jak sklep-seko.pl. Ceny urządzeń wykrywających podsłuchu wahają się od kilkuset złotych za prosty wykrywacz pola elektromagnetycznego po wielofunkcyjne, zaawansowane technicznie skanery, które potrafią zlokalizować nawet czasowo wyłączony podsłuch, a ich cenę można porówną z ceną używanego samochodu dobrej klasy. Sklep-seko.pl już ponad 20 lat zajmuje się sprzętem związanym z elektronicznym bezpieczeństwem i jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami w branży. Oprócz sprawdzonych urządzeń o gwarantowanej jakości w sklep-seko.pl można liczyć na fachową konsultację. Rodzaj i działanie wykrywacza podsłuchów musi być dobrany nie tylko do parametrów samego pomieszczenia ale również do specyfiki sytuacji w której będzie używany.

Jakie są rodzaje urządzeń podsłuchowych ?

Do najprostszych należą zwykłe dyktafony ukryte w przedmiotach codziennego użytku. Nieco bardziej skomplikowany jest sprzęt do podsłuchiwania w biurze na żywo – jest to ukryty mikrofon z nadajnikiem radiowym, z którego dźwięk odbiera się na zewnątrz. Kolejny rodzaj to sprzęt przekazujący dźwięk za pośrednictwem karty SIM. Wiele tego typu urządzeń ma również wbudowaną kamerę co pozwala na przekazywanie obrazu najbliższego otoczenia. Najbardziej zaawansowane urządzenia mogą być włączane i wyłączne czasowo, mają czas pracy sięgający kilkuset godzin, a ich aktywacja następuje samoczynnie po wykryciu dźwięku o określonych parametrach.

Oceń post

Dodaj komentarz