Do czego służy lokalizator GPS ?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

gps

Global Positioning System czyli w skrócie GPS znamy wszyscy i korzystamy z niego na co dzień. Trudno już wyobrazić sobie podróż samochodem bez nawigacji samochodowej lub odnalezienie adresu bez smartfona wyposażonego w GPS. Jest to system ogólnie dostępny i bezpłatny.

Lokalizator GPS to jak sama nazwa wskazuje urządzenie przeznaczone do dokładnego zlokalizowania obiektu wyposażonego w moduł GPS. W zależności od rodzaju sprzętu dane te mogą być przekazywane na specjalną platformę internetową lub po prostu na tablet lub smartfon.
Dodatkowo specjalistyczne oprogramowanie może generować różnego rodzaju raporty dotyczące położenia i przemieszczania się obiektu, co szczególnie ważne jest w przypadku monitorowania pojazdów firmowych. Lokalizatory GPS nie są skomplikowane w obsłudze, poradzi sobie z nimi każdy przeciętny użytkownik komputera.

Czy lokalizator GPS jest drogi?

Wszystko zależy od modelu i jego przeznaczenia, ale jest to sprzęt o wartości rzędu kilkuset złotych. Ponieważ służy najczęściej bezpieczeństwu lepiej wybrać sprawdzony sprzęt w profesjonalnej firmie, takiej alfatronik.com.pl. Przed decyzją o zakupie trzeba się zastanowić do czego dokładnie lokalizator GPS ma służyć i w jakich warunkach będzie używany. Doradca z alfatronik.com.pl z pewnością wybierze najlepszy model. Oprócz samego sprzętu alfatronik.com.pl oferuje również w postaci niedrogiego abonamentu dostęp do specjalnej platformy Alfa Track niezbędnej przy dokładnym monitoringu pojazdów. Oprogramowanie to wyposażone jest w dokładne mapy, oznacza na nich zarówno przemieszczanie się obiektu jak i miejsca postoju, generuje raporty o odcinkowej i przeciętnej prędkości oraz posiada różne przydatne funkcje dodatkowe. Urządzenia oferowane przez alfatronik.com.pl to gwarantowana jakość, gwarancja i serwis pogwarancyjny.

Komu potrzebny jest lokalizator GPS?

Osobiste lokalizatory GPS mogą być używane przez rodziców, którzy chcą kontrolować co dziecko robi w drodze ze szkoły, czy nie wychodzi na własną rękę bez pozwolenia z domu. Przydadzą się również w opiece nad osobą starszą, która ma problemy z pamięcią i zdarzało jej się zapomnieć drogę do domu. Tego rodzaju sprzęt można zakamuflować na przykład w zegarku, teczce czy plecaku. Lokalizatory GPS służące do monitorowania pojazdów przydadzą się w firmie transportowej lub handlowej i pomogą kontrolować jakość i czas pracy kierowców i handlowców. Urządzenie takie zamontowane we własnym samochodzie to doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą. Może być dodatkowo połączone z systemem odcinającym dopływ paliwa. Specyficznym rodzajem lokalizatorów GPS są specjalne urządzenia przydatne przy uprawianiu sportów – np. kolarstwa, rajdów motocyklowych i samochodowych.

Oceń post

Dodaj komentarz