Podziękowanie dla przedszkolanki. Przykłady

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

podziękowania dla przedszkolanki

Dzieci od samego początku swojego życia są pod baczną opieką swoich rodziców. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na poświęcenie się rodzicielstwu w całości, bez konieczności pracy. Kiedy matka musi wrócić do pracy, dziecko zostaje zapisane do przedszkola i tam jest wdrażane w system edukacyjny oraz integrację z innymi dziećmi. Ten moment jest stresujący dla każdego rodzica – czy dziecko sobie poradzi? Czy nie stanie mu się krzywda? Nauczyciele, zwani przedszkolankami wykonują godną pochwały pracę w radzeniu sobie z nimi i przekazywaniu im pierwszej wiedzy. Warto podziękować im za uwagę i poświęcenie kiedy Twój maluch już na dobre rozstanie się z przedszkolem. Zapraszamy do naszego artykułu pt. “Podziękowanie dla przedszkolanki”. 

Czym jest przedszkole?

Zgodnie z definicją, przedszkole jest instytucją opiekuńczo-wychowawczą, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 lat, a w niektórych przypadkach nawet od 2 lat, do momentu rozpoczęcia konieczności spełnienia obowiązku szkolnego. Przedszkole dla większości nie jest obowiązkowe, z zastrzeżeniem dzieci pięcioletnich i sześcioletnich. 

Podstawą funkcjonowania przedszkoli jest zbiór przepisów Prawa Oświatowego. Dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym objęte są podstawą programową, która opisuje proces wspomagania dziecka w rozwoju. Rodzice dzieci, które odbyły obowiązek przygotowania przedszkolnego trwającego rok, otrzymują informację o dojrzałości szkolnej dziecka wystawioną przez nauczyciela. To kolejny powód na to, aby złożyć podziękowania dla przedszkolanki. 

Dziecko w przedszkolu

Przedszkole jest bardzo stresującym, kolejnym etapem w życiu każdego dziecka, a także jego rodziców. Wiąże się to z koniecznością usamodzielnienia się wychowanka pozostając bez rodzica w obcym miejscu i integracją ze swoimi rówieśnikami. Wszystko dzieje się w przystosowanej do tego placówce i pod okiem certyfikowanego nauczyciela – wychowawcy. Szczególnym wyzwaniem są dzieci, które są bardzo przywiązane do swojego rodzica i dosłownie nie wyobrażają sobie życia bez niego lub sobie po prostu nie radzą. To także lekcja dla nas – dorosłych, aby nie uzależniać dziecka od siebie lub stronić od kontaktu z innymi. Te wszystkie aspekty mają bezpośrednie przełożenie na psychikę naszej pociechy.

Nie zapominajmy, iż najważniejsza w całej edukacji przedszkolnej jest przedszkolanka. Nauczycielka z odpowiednim wykształceniem, przygotowaniem pedagogicznym, doświadczeniem w opiece nad dziećmi i przede wszystkim wzorowym podejściem do małych pociech. To właśnie ta osoba będzie miała bardzo duży wpływ na to w jaki sposób będą organizowane zajęcia, przebieg realizowania podstawy programowej. Pamiętajmy także o ciężkich początkach oraz o tym, iż musimy zaufać wychowawcy. Nie bez powodu dzieci traktują przedszkolanki jak swoje drugie mamy lub ciocie. Dlatego też należą się specjalne podziękowania dla przedszkolanek.  

W jaki sposób napisać podziękowanie dla przedszkolanki?

kartka podziękowanie dla przedszkolanki

Sposobów na podziękowanie dla przedszkolanki jest naprawdę sporo – zauważmy, iż mamy z tą osobą możliwość kontaktu osobistego co znacznie rozszerza wachlarz możliwości. Dużo inspiracji znajduje się w Internecie jak np. figurki, medale, czy dedykowane kartki. Najczęściej jednak rodzice i dzieci decydują się na to, aby podziękowania pochodziły wprost z serca składając życzenia, pisząc wierszyk, wręczając kwiaty, czy piekąc własnoręcznie zrobione ciasto lub tworząc własne laurki. Każdy indywidualny gest w stronę swojej nauczycielki będzie z pewnością bardziej doceniony niż najbardziej gustowny prezent wprost ze sklepu. 

Pamiętajcie także o takich przypadkach jak np. odejście nauczyciela z pracy lub na emeryturę, czy dzień nauczyciela lub jego urodziny. Każdy z tych momentów należy wyjątkowo uczcić składając proste podziękowania dla przedszkolanki lub składając życzenia!

Krótkie podziękowanie dla przedszkolanki

Krótkie nie znaczy złe. W tym przypadku bardziej liczy się szczerość i jakość, a nie ilość. Poniżej znajdziesz przykładowe podziękowanie dla przedszkolanki:

 • Twoje zaangażowanie w nauczanie małych dzieci jest niesamowite. Jako matka rozumiem, jak trudno jest poradzić sobie z małymi dziećmi. Dziękuję i bardzo doceniam Twoje wysiłki.
 • Dziękuję za opiekę nad moim dzieckiem każdego dnia. Nigdy nie zapomnę zaangażowania i wpływu na jego życie.
 • Dziękuję za opiekę nad moim dzieckiem każdego dnia.
 • Dziękuję bardzo za to, że tak pasjonujesz się nauczaniem małych dzieci. Nie mogę Ci wystarczająco podziękować za Twój wpływ na rozwój i sukces mojego dziecka.
 • Jestem bardzo szczęśliwa, że jesteś nauczycielem mojego dziecka. Opiekujesz się moim dzieckiem z taką miłością i uczuciem. Dziękuję Ci.
 • Tak się cieszę, że zapewniasz moim dzieciom opiekę na jaką zasługują. Dziękuję za bycie tak miłą i troskliwą.
 • Wielkie dzięki za pasję do nauczania małych dzieci. Nie mogę ci wystarczająco podziękować za twój wpływ na rozwój i sukces mojego dziecka.
 • Jestem niezmiernie wdzięczna, że ​​jesteś nauczycielem mojego dziecka. Dziękujemy za cierpliwość i jakość opieki, którą zapewniasz każdego dnia.
 • Wykonujesz niesamowitą pracę, tak dobrze radzisz sobie z dziećmi. Doceniam Twoje wysiłki i ciężką pracę w wydobyciu z dzieci tego co najlepsze. Dziękuję.
 • Jestem tak pełna uznania, że zapewniasz moim dzieciom opiekę, na jaką zasługują. Dziękuję, że byłaś tak miła i troskliwa.
 • Bardzo Cię szanujemy i doceniamy całą Twoją troskę i zaangażowanie w edukację naszego dziecka. Jesteś jedna na milion!
 • Dziękuję za świetną opiekę nad moimi dziećmi. Jestem szczęśliwy i wdzięczny.
 • Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że jesteś nauczycielką mojego dziecka. Dziękujemy za cierpliwość i jakość opieki, którą zapewniasz każdego dnia.
 • Zaszczepiłeś w moim dziecku pasję do nauki i poznawanie nowych rzeczy w tak młodym wieku. Dziękuję za przygotowanie mojego dziecka na świetlaną przyszłość.
 • Chciałbym wyrazić wam szczerą wdzięczność za przygotowanie mojego dziecka na życiowe sukcesy. Jesteś najlepszym nauczycielem wczesnej edukacji, jakiego kiedykolwiek znałem!
 • Dziękuję Nauczycielu za ogromną cierpliwość w opiece nad moim niegrzecznym dzieckiem. Tylko Ty mogłeś sprawić, by uczył się z taką pasją.
 • Jestem Ci bardzo wdzięczna za cierpliwość, entuzjazm i pasję. Naprawdę doceniam Twoją ciężką pracę.

Podziękowanie dla przedszkolanki od dziecka

Poniżej znajdziesz podziękowanie dla przedszkolanki dla Twojego dziecka. Może ono wybrać odpowiedni przykład i na tej podstawie ułożyć własne podziękowanie. Oto przykłady:

 • Mam duże szczęście, że znalazłam tak fajną nauczycielkę!
 • Jestem Pani wdzięczna za taki wzór do naśladowania.
 • Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość. Wspólna nauka była niesamowitą zabawą, a pobyt tutaj niezwykłą przygodą.
 • Jestem szczęśliwa, że miałam taką nauczycielkę. Dziękuję bardzo!
 • Dziękuję za nauczenie pierwszego wierszyka, za pierwszą wycieczkę z grupą i pierwszego zwierzaka! Jest Pani najlepsza!

Dłuższe podziękowania dla przedszkolanek

Poniżej znajdziesz listę zawierającą podziękowania dla przedszkolanek, oto przykłady:

 • Od chwili, gdy po raz pierwszy wszedłem do twojej klasy, wiedziałem, że jesteś oddanym i energicznym nauczycielem. Moje dziecko dorosło i nauczyło się tak wiele w twojej klasie. Dziękuję ci za to, że jesteś prawdziwym darem w naszym życiu.
 • Mamy szczęście, że nasze dziecko zostało umieszczone w Twojej grupie przedszkola. Stworzyłaś opiekuńcze i angażujące środowisko, które nadało ton całej jego karierze edukacyjnej. Ukształtowałaś nasze dziecko w kogoś, kto jest podekscytowany szkołą i naprawdę ciekawy. Dziękuję za niezwykłą pracę.
 • Nauczyłaś nasze dziecko marzyć, być dociekliwe, odkrywać i samodzielnie rozwiązywać problemy. Nigdy nie będziemy w stanie wystarczająco podziękować za wzbudzenie w nim tak pozytywnych uczuć na temat szkoły podczas tego roku. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasze dziecko miało okazję wystartować w taki sposób i mamy nadzieję, że będzie to dożywotnia miłość do nauki.
 • Dziękuję za poświęcony czas i cierpliwość w rozmowie ze mną o rozwoju mojego dziecka. Miałem tyle pytań, ale sprawiłaś, że byłem przekonany o dobrym postępowaniu. Twoje oddanie mojemu dziecku sprawia, że ​​jest ono gotowe na bardziej wymagające środowisko. Dobrze czuć i wiedzieć, że będzie mógł wejść w następny rok jako pewny siebie uczeń. A to wszystko dzięki Tobie. Bardzo dziękuję.
 • Zawsze byłem dumna kiedy widziałem dzieła, które moje dziecko przynosiło do domu ze szkoły. Było oczywiste, jak wiele pracy i wysiłku wkładasz w planowanie swoich działań i jestem bardzo wdzięczna za Twoje zaangażowanie w rozwój młodych umysłów. Dziękuję za to, że jesteś najlepszym punktem wyjścia, jaki moje dziecko może mieć w swojej edukacji.
 • Moje dziecko i ja niezmiernie dziękujemy za całą troskę i poświęcenie, które okazała Pani w tym roku. Cieszę się, że [IMIĘ] mogło rozpocząć swoją edukację od tak pozytywnego i bogatego doświadczenia, a wszystko to w 100% dzięki Tobie! Jesteś bardzo utalentowana i zaangażowana. Dziękuję.
 • Przez cały rok sprawiałaś, że czuliśmy się, jakby [IMIĘ] było jedynym dzieckiem w Twojej grupie. Zawsze wiedzieliśmy, że zadzwonisz do nas, jeśli będzie chore lub cokolwiek się stanie. Wiedzieliśmy także, że będzie spędzał dzień w bezpiecznym miejscu i pełnym miłości. Twoja energia i chęć bycia najlepszym nauczycielem jest godna pochwały, a słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności za spokój, który nam dałaś. Niebo ma specjalne miejsce dla takich aniołów takich jak Ty. Dziękujemy! 
4.6/5 - (11 votes)

Dodaj komentarz