Powierz swoje social media wirtualnej asystentce – szybko zobaczysz efekty

Artykuł zewnętrzny

social media

Nieważne jak rewolucyjny będzie nasz produkt, jak wysokiej jakości będą nasze usługi i jak ważna działalność naszej firmy – jeżeli nie wypromujemy się odpowiednio w Internecie, nasz biznes może nie odnieść sukcesu. Obecność na Facebooku i Instagramie to teraz konieczność, nie wystarczy jednak tylko mieć na nich konto. W tworzeniu angażujących postów pomoże nam wirtualna asystentka.

Kim jest wirtualna asystentka?

Jest to specjalistka od zadań biurowych, która pomaga klientom we wszelkich problemach związanych z prowadzeniem biznesu – od dużych korporacji po jednoosobowe działalności. Jest to osoba, której nie zatrudniamy na stałe i która pracuje jako freelancer. Możemy korzystać z jej usług tylko przez pewien okres albo na stałe, np. kilka godzin tygodniowo.

W zależności od naszych potrzeb taka personalna asystentka może nam pomóc w:

 •  organizowaniu dokumentacji
            
 •  prowadzeniu kalendarza i pilnowaniu spotkań
            
 •  robieniu researchu
            
 •  uporządkowaniu skrzynki mailowej
            
 •  przygotowaniu prezentacji
            
 •  zbieraniu danych do raportów
            
 •  obsłudze social media.


Jak widać umiejętności wirtualnych asystentek są bardzo rozległe, my skupimy się jednak na ostatnim punkcie – prowadzeniu mediów społecznościowych.

Wirtualna asystentka a social media – zaoszczędź swój czas

Jeżeli nie mamy do tego naturalnego talentu, to wymyślanie treści postów, dobieranie odpowiednich słów i tworzenie niezbędnych grafik może być bardzo czasochłonne. Jeśli chcemy, aby profile w social media przyniosły zamierzony skutek nie wystarczy wstawić jednego posta na kilka tygodni – musimy być w stałym kontakcie z naszymi obserwującymi, aby czuli się zaangażowani w życie firmy. Dlatego właśnie zlecenie tych zadań freelancerowi, który zajmuje się tym profesjonalnie, może nas bardzo odciążyć.

Jak wygląda prowadzenie naszych kanałów w mediach społecznościowych przez zdalną asystentkę?

Wirtualna asystentka może odpowiadać na zapytania klientów wysłane przez social media, publikować posty związane z aktualnymi wydarzeniami w firmie, produktami „na czasie”, promocjami i wszystkimi innymi akcjami, o których chcemy poinformować naszych obserwujących. Możemy ustalić z naszą zdalną asystentką harmonogram prac, dzięki czemu nasze konta będą regularnie aktualizowane.

Wirtualna asystentka pomoże nam też dobrać „język” postów odpowiedni dla naszej grupy docelowej i stworzy profesjonalne grafiki. Jednym słowem wprowadzi nasze profile na nowy wyższy poziom.

Dobrze prowadzone profile w social media zwiększą naszą sprzedaż

Profesjonalnie prowadzone media społecznościowe to nie tylko oszczędność czasu. To przede wszystkim świetny sposób na zwiększenie liczby osób odwiedzających naszą stronę internetową, a tym samym potencjalnych klientów. Częstotliwość, z jaką obecnie sprawdzamy Facebooka, Instagrama, LinkedIn, Pinteresta czy inne strony oznacza, że reklama na tych platformach jest teraz jedną z najbardziej opłacalnych form marketingu.

Oceń post

Dodaj komentarz