Poznaj listę strzelanek, które są najpopularniejsze w Polsce!

Krzysztof Werczyński

Updated on:

lista strzelanek

Chyba trudno o drugi tak bardzo popularne na całym świecie gry komputerowe. Strzelanki – bo właśnie o nich mowa – przyciągają zarówno młodych graczy, jak i tych, którzy pamiętają jedne z pierwszych gier tego typu. Szeroka oferta producentów sprawia, że znalezienie strzelanki idealnej dla siebie nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Tematyka tych gier jest tak różna, że postawić można na taką, która idealnie wpisuje się w indywidualne zainteresowania i preferencje. Jakie strzelanki uznać można dzisiaj za najbardziej popularne wśród polskich graczy?

Czy gra Rising Storm 2: Vietnam to pozycja, po którą warto sięgnąć?

Jeśli chodzi o gry cieszące się popularnością wśród polskich graczy, to do takich strzelanek zalicza się z całą pewnością Rising Storm 2: Vietnam. Jest to gra, która – jak sam tytuł wskazuje – przenosi nas do czasów gry w Wietnamie. Gracz może wcielić się w żołnierza zarówno armii amerykańskiej, jak i Wietkongu. Plusem gry są bardzo zróżnicowane mapy. Walki toczą się zarówno w wioskach położonych w dżungli, amerykańskich bazach ulokowanych w różnych miejscach, a także na ulicach miasteczka Hue. Producent zdecydował się na odtworzenie historycznych lokalizacji, co również uważane jest za atut Rising Storm 2: Vietnam. Również uzbrojenie, które do dyspozycji mają gracze, jest zgodne z prawdą historyczną. W grze bardzo dużo się dzieje, często mają miejsce długie wymiany ognia, a akcja jest naprawdę dynamiczna.

Dlaczego gra Squad jest tak popularna?

Kolejną strzelanką, która jest naprawdę popularna, jest gra Squad. Przenosi ona gracza w miejsca współczesnych konfliktów zbrojnych. Do dostępnych lokalizacji zalicza się między innymi:

  • Gruzja;
  • Norwegia;
  • Ukraina;
  • Irak;
  • Estonia.

Warto pamiętać, że wybiera się tu nie tylko miejsce, ale również wojsko. Gracz może postawić zarówno na armię amerykańską, która najczęściej pojawia się w grach komputerowych, jak i oddziały bliskowschodnich bojówek, Brytyjczyków czy Kanadyjczyków. W grze dużo się dzieje, na pewno nie jest ona nudna. Potrafi wciągnąć na wiele godzin, dostarczając rozrywki na naprawdę wysokim poziomie.

Na czym polega gra Escape from Tarkov?

Miłośnicy tych strzelanek, którzy jednocześnie interesują się współczesnymi konfliktami zbrojnymi, powinni postawić na grę Escape from Tarkov. W przypadku tej gry przenosi się do Rosji. Wykreowany przez producentów konflikt jest fikcyjny, ale nie umniejsza to grze, która jest naprawdę mistrzowsko wykonana. Jeśli jednak od strzelanek oczekujemy wielkich bitew, nie jest to gra dla nas odpowiednia. Niektórzy zaznaczają, że gra swoim klimatem wpisuje się w postapokaliptyczne wizje. Przemieszczamy się bowiem przez miejsca, w których dopiero co stoczono walki, a naszym zadaniem jest prawdziwa walka o przetrwanie. Jest to jedna z tych gier, po którą można sięgnąć niemalże w ciemno. Perfekcyjna grafika, nieco inny niż zazwyczaj klimat, wysoki poziom trudności – wszystko to sprawia, że jest to gra idealna na długie wieczory. Nikt, kto zdecydował się po nią sięgnąć, nie będzie narzekał na nudę.

Dlaczego warto zagrać w grę Call of Duty 2?

Kiedy mówimy o strzelankach, nie sposób zapomnieć o grze Call of Duty 2. Dla wielu miłośników gatunku jest to jedna z lepszych shooterów, której popularność z pewnością jeszcze długo nie przeminie. Gra ta – jak wiele cenionych strzelanek – osadzona została w czasie drugiej wojny światowej. Ci, którzy oglądali takie filmy, jak „Wróg u Bram” czy „Szeregowiec Ryan”, grając w grę, mogą poczuć się niczym bohaterowie tych produkcji. Grę poświęcono losom trzech żołnierzy, z których każdy pełni służbę w innej armii: Rosjanin bierze udział w walkach pod Moskwą oraz Stalingradem, Brytyjczyk uczestniczy w walkach toczących się w Egipcie, zaś Amerykanin przenosi nas do Normandii. Akcja gry toczy się w latach 1941 – 1945, a więc wówczas, gdy miały miejsce największe, a zarazem najkrwawsze bitwy drugiej wojny światowej. Gra zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na fabułę, ale również doskonałą oprawę graficzną i muzyczną. Pod tym względem bez wątpienia zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy.

Listę wszystkich strzelanek, w które warto pograć znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

Oceń post

Dodaj komentarz