Pozycjonowanie sklepów – na co zwrócić uwagę?

Artykuł zewnętrzny

pozycjonowanie sklepów

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego umożliwia poprawienie wyszukiwania strony przez wyszukiwarki oraz sprawia, że linki do witryny pojawiają się w pierwszych wynikach wyszukiwań. Serwisy, które mają na celu sprzedaż, są bardzo rozbudowane, posiadają wiele produktów i podstron, zazwyczaj obsługują również specjalistyczny blog. Pozycjonowanie takiej witryny wymaga zatem podjęcia wielu działań.

Co wchodzi w skład pozycjonowania?

Działania składające się na pozycjonowanie to przede wszystkim:

  • Optymalizacja strony – z reguły agencje zajmujące się pozycjonowaniem dokonują najpierw analizy strony internetowej i jeśli jest to konieczne, decydują o jej modyfikacji, aby odpowiednio indeksowała się w najpopularniejszych wyszukiwarkach. Trzeba wówczas przeredagować albo zmienić frazy kluczowe wybrane w celu pozycjonowania witryny. Należy także sprawdzić, czy witryna nie zawiera błędów, a następnie je wyeliminować. Optymalizacji dokonuje się także poprzez poprawienie szybkości wczytywania strony.
  • Prowadzenie bloga pod pozycjonowanie strony – jego treści powinny być unikalne i interesujące dla czytelników.
  • Off-site SEO – w skład bazy linków wchodzą różnego rodzaju artykuły sponsorowane, które zawierają link do witryny i umieszczone są na innych wartościowych stronach internetowych.
  • Marketing szeptany, który polega na zamieszczaniu komentarzy pod artykułami oraz różnych uwag na forach tematycznych z odnośnikami do pozycjonowania strony.
  • Pozycjonowanie z wykorzystaniem tekstów zamieszczanych na zapleczach i katalogach stron.

Skuteczne pozycjonowanie – agencja czy freelancer?

Każdy właściciel sklepu internetowego chciałby, aby jego witryna osiągała jak najwyższe pozycje w wyszukiwarkach, takich jak np. Google. Początki pozycjonowania mogą być trudne, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów i wykorzystać agencje zajmujące się pozycjonowaniem sklepów. W Internecie znajduje się wiele informacji mówiących o tym, że już po kilku tygodniach strona internetowa może zajmować pierwsze miejsce w wyszukiwarkach. 

Efektywne pozycjonowanie wymaga cierpliwości, czasu i publikowania treści. Część takich treści pod SEO znajduje się na stronie, są to między innymi opisy produktów, kategorii, wpisy blogowe. Teksty umieszczone poza stroną nie muszą cechować się aż tak wysoką jakością. Usługa SEO składa się z wielu elementów, mniejsze sklepy mogą do tego celu wynająć freelancera, co z pewnością przyniesie zadowalające efekty. Agencje SEO zwykle obsługują bardziej rozbudowane sklepy internetowe, łączą wówczas pozycjonowanie z innymi formami marketingu.

Oceń post

Dodaj komentarz