Pożyczka a problemy z komornikiem. Czy istnieje sposób, aby to obejść?

Krzysztof Werczyński

Updated on:

pożyczka z komornikiem

Niestety, wielu osobom, które posiadają aktywne zobowiązania finansowe w postaci długów wydaje się, że nie będą w stanie wziąć już kolejnego kredytu. Nie chodzi nawet o sam fakt teoretycznej niewypłacalności, ale o to, że żaden bank nie zgodzi się na udzielenie takiej pożyczki. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy przyjrzymy się ofertom instytucji pozabankowych. Mowa tutaj o pożyczkach dla osób z komornikiem, ale również o tych bez weryfikacji BIK czy kredytach konsolidacyjnych. Istnieją także inne alternatywy, jak: pożyczka pod zastaw, pożyczka z gwarantem lub pożyczka prywatna.

Pożyczka dla osób z komornikiem – takie rozwiązanie istnieje!

Wejście w spiralę niekończących się długów może znacznie utrudnić życie. Zdarza się, że kolejna pożyczka może stanowić formę zażegnania problemów lub chociaż przedłużenia walki o wyjście z kryzysu. Niestety, w momencie, w którym komornik wejdzie na nasze konto, musimy liczyć się z faktem, że każdą wypracowaną przez nas nadwyżkę po prostu z niego ściągnie.


Według prawa, może on nam pozostawić wyłącznie rzeczy i pieniądze niezbędne do przetrwania. W efekcie, o jakichkolwiek oszczędnościach możemy zapomnieć. To samo tyczy się sytuacji, w której pomimo zadłużenia i problemów komorniczych, zdecydujemy się na wzięcie kolejnej pożyczki.

Naturalnie, banki nie będą nam mogły pomóc. Sam fakt posiadania aktywnych długów lub potencjalna szansa na niewypłacalność z miejsca dyskredytuje nas jako klientów. Na szczęście, sytuacja wygląda zupełnie inaczej w sektorze pozabankowym. Jeśli znajdziemy odpowiednią ofertę, to możemy uzyskać zastrzyk gotówki nawet wówczas, gdy nasza zdolność kredytowa nie jest w najlepszym stanie.

W tym celu konieczne będzie złożenie wniosku o pożyczkę dla zadłużonych. Jest to swego rodzaju pożyczka z komornikiem od ręki, a więc stosowana w trybie niemal natychmiastowym. Pożyczkodawca nie sprawdzi wówczas naszej historii w Biurze Informacji Kredytowej, ani nie powinien zwrócić uwagi na nasze aktualne zarobki. Warto pamiętać, że w wielu takich sytuacjach może być kusząca perspektywa wzięcia wysoko oprocentowanej chwilówki, ale taka alternatywa powinna być naprawdę dobrze przemyślana. W przeciwnym razie tylko zdublujemy swoje problemy.

O co chodzi z tą pożyczką?

Nawet wówczas, gdy zmagamy się z problemami komorniczymi, a nasza zdolność kredytowa jest bardzo niska, to istnieje szansa dostanie pożyczki. Wszystko zależeć będzie jednak od oferty, a pożyczkodawca indywidualnie zweryfikuje, czy opłaca mu się nam zaufać.

Taka pożyczka charakteryzuje się minimum formalności, które trzeba wypełnić. Liczy się bowiem czas, dlatego pożyczka ląduje na naszym koncie możliwie jak najszybciej. Kwoty, które możemy uzyskać oscylują w granicy od kilkuset do kilku tysięcy złotych, choć pojawiają coraz częściej oferty także ze znacznie wyższymi kwotami. Pożyczka tego rodzaju jest rozłożona na więcej rat w korzystniejszym dla nas oprocentowaniu. Co więcej, cały proces odbywa się dosłownie online, a pieniądze możemy odebrać również w gotówce.

Oceń post

Dodaj komentarz