Czy Twoja skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji zimą? Odpowiadamy!

Krzysztof Werczyński

Updated on:

dodatkowa pielęgnacja zimą

Gdy temperatura spada poniżej zera, a wiatr wzmaga uczucie chłodu, przydaje się dodatkowe wsparcie dla skóry. Czy jest ono niezbędne? Jeśli tak, to w jakiej formie? Przedstawiamy kilka absolutnie podstawowych czynności, które każda z nas powinna wykonywać dla swojej skóry w zimie. Przeczytaj poniżej!

Dlaczego wspierać skórę w trakcie zimy?

Dawniej lekko różowe policzki były oznaką uroku i zdrowia. Dzisiaj na szczęście odchodzimy od tego stwierdzenia. Nagła różnica temperatur i uderzenie zimna oraz gorąca są dla skóry twarzy i dłoni mocno szkodliwe. Podczas zimowych spacerów nieosłonięta twarz przyjmuje na siebie podmuchy mroźnego wiatru przeplatane zamarzniętymi płatkami śniegu, które roztapiają się na skórze. Gdy wchodzisz do ciepłego pomieszczenia, odczuwasz natychmiastową ulgę, ale Twoja skóra nadal cierpi. Dlaczego? Bo ogrzewanie mocno wysusza powietrze, dlatego podrażniona cera szybko zostaje przez nie zaatakowana. Bez właściwej ochrony i pielęgnacji trudno mieć piękna i zdrową skórę w czasie zimy.

Jak pielęgnować skórę zimą – obserwuj siebie

Niektóre z nas mają na tyle zdrową i niewymagającą cerę, że zimowe warunki nie wymuszają na nich zmiany kosmetyków. Jeśli jednak odczujesz niepokojące objawy w postaci przesuszania się skóry, swędzenia, pieczenia lub szorstkości, sięgnij po dedykowane na zimę kosmetyki wzmacniające i pielęgnacyjne. Powodem zmian skórnych pod wpływem niskich temperatur jest niska zdolność do zatrzymywania w niej wody. Dlatego wiatr i mróz szybko doprowadzają do jej odwodnienia, a w konsekwencji utraty elastyczności.

Wsparcie dla skóry w zimie – stosuj delikatne peelingi

Podczas sezonu letniego mogłaś być przyzwyczajony do gruboziarnistych peelingów. Jednak zima to nie czas na tak agresywne zabiegi kosmetyczne. Wybieraj delikatne ziarenka, a jeśli twoja skóra jest wyjątkowo delikatna, stosuj mleczka peelingujące. W ten sposób zapewnisz skórze dodatkowe nawilżenie przy jednoczesnym skutecznym usuwaniu pozostałości po makijażu. Aplikacja mleczka czy olejów roślinnych dodatkowo wzmacnia skórę, która podczas chłodnych dni i sezonu grzewczego narażona jest na wysychanie. Dlatego odpuść sobie intensywnie złuszczające produkty, a nawet mydło w kostce.

Pomoc dla cery w zimowe dni – stosuj kremy

Kolejna absolutnie podstawowa zasada dla tych z nas, które potrzebują dodatkowego wsparcia zimą. Krem zapewnia równowagę wodno-lipidową, dlatego w trudnych warunkach zimowych jest dla Twojej twarzy niezbędny. Stosuj tylko takie produkty, które mają w swoim składzie niezbędne substancje, takie jak: antyoksydanty, kwas hialuronowy, aloes, kwasy tłuszczowe, ceramidy czy wyciągi z owsa i rumianku. Kremy są uważane za podstawowy kosmetyk ochronny i pielęgnacyjny w zimowym sezonie, dlatego nie wychodź na zewnątrz bez jego aplikacji.

Pielęgnacja skóry w słoneczne zimowe dni – kremy z filtrem

Przyjęło się, że skóra potrzebuje dodatkowe filtra jedynie w gorące słoneczne dni. Jednak to nie prawda. Mimo że w zimie temperatura może mocno pikować w dół, słońce nadal mocno oddziałuje na cerę. Dlatego w swojej kosmetyczce umieść krem z filtrem UV. Oczywiście nie musi on być tak mocny jak w sezonie letnim. Zwykle jednak różni się od niego konsystencją, ponieważ dodatkowo zawiera substancje wzmacniające skórę w zimowe dni. Krem z filtrem stosuj nie tylko na pełnym słońcu, ale także podczas umiarkowanie słonecznych dni.

W zimie nie zapominaj o dłoniach i stopach!

Chociaż skóra Twojej twarzy jest bezpośrednio wystawiona na działanie mrozu, zadbaj również o dłonie i stopy. To przez nie ucieka mnóstwo ciepła z Twojego ciała, poza tym są narażone na długotrwałe zimno. Oprócz solidnego obuwia i rękawiczek konieczne jest nawilżanie i wzmacnianie skóry dłoni i stóp. W jaki sposób możesz to robić? Stosuj balsamy do ciała, masło shea do stóp i krem nawilżający dłonie. Wykonuj te zabiegi zwłaszcza po kąpieli, by Twoja zmęczona skóra nie została szybko zregenerowana kosmetykami wzmacniającymi. Pamiętaj, że nawet najdelikatniejsze produkty myjące powodują wysuszanie skóry.

Czy w zimie Twoja skóra potrzebuje dodatkowego wsparcia? Zdecydowanie tak! Dlatego już dziś sięgnij po kilka prostych trików i produktów do jej ochrony!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://alkmie.com/Zimowa-pielegnacja-skory-o-czym-warto-pamietac-blog-pol-1639666826.html

Oceń post

Dodaj komentarz