Pożyczka na wakacje. Skąd i jak wziąć pieniądze?

Artykuł zewnętrzny

pożyczka na wakacje

Wakacje potrzebne są każdemu z nas – zwłaszcza po długich miesiącach ciężkiej pracy. Wiele osób marzy o odległych zakątkach, ale ostatecznie z braku funduszy zazwyczaj decyduje się na rozwiązania sprawdzone i ekonomiczne. A może już czas, aby wreszcie przejść od myśli do czynów? Pożyczka na wakacje wcale nie jest zła! Sprawdź i przekonaj się, jakie to proste.

Pożyczka czy kredyt gotówkowy?

Na rynku dostępnych jest wiele ofert, dzięki którym można zdobyć fundusze na wymarzone wakacje. Może to być zarówno pożyczka, jak i kredyt w banku. Przed podjęciem decyzji warto oszacować, jaka kwota będzie potrzebna na wakacyjny wyjazd. W obliczeniach warto jednak przyjąć pewien zapas finansowy i zaokrąglić koszty w górę. Taki zapas przyda się, jeśli na miejscu pojawią się atrakcyjne oferty wycieczek fakultatywnych lub na wypadek dodatkowych wydatków jeszcze przed podróżą. 

Kredyt od pożyczki różni się tym, że możesz zaciągnąć go jedynie w banku. Udzielany jest na podstawie prawa bankowego. Natomiast pożyczka funkcjonuje według Kodeksu cywilnego i udziela ją zarówno osoba fizyczna, przedsiębiorca (np. firma pożyczkowa), jak i bank. Ponadto, biorąc pożyczkę, nie musisz informować instytucji, na jaki cel chcesz ją poświęcić, a tryb spłaty wybierasz samodzielnie (ratalny lub jednorazowy). 

Pomimo ofert kredytów, które dedykowane są wczasowiczom, czyli np. szybki kredyt gotówkowy na wakacje lub kredyt wakacyjny, trzeba wziąć pod uwagę, że procedura może potrwać w tym przypadku znacznie dłużej. Zazwyczaj postępowanie kredytowe wymaga wielu formalności. Natomiast pożyczka na wakacje i nie tylko może zostać udzielona online w szybki i łatwy sposób. 

Pożyczka na wakacje – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Pożyczkę na wakacje, jak i na inny cel, oferuje mnóstwo firm z branży finansowej. Aby jednak wybrać najlepszą, dopasowaną do indywidualnych preferencji, warto skorzystać z kalkulatora pożyczek. To proste urządzenie dostępne online pozwala dopasować najkorzystniejszą ofertę po wpisaniu pożądanej kwoty, określeniu wysokości rat i czasu ich spłacania. Taki kalkulator pożyczek pojawia się zazwyczaj na stronach internetowych pożyczkodawców, np. na stronie wonga.com w wygodnej formie “suwaków”. 

Kto może uzyskać pożyczkę na wakacje?

Szybka pożyczka na wakacje, jak i na inny cel,  jest dostępna dla tych, którzy ukończyli 18. rok życia, mają dowód osobisty, adres stałego zameldowania na terenie Polski i posiadają stały dochód. Koszt pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej dokonywanej przez pożyczkodawcę oraz historii kredytowej. Wysokość pożyczki zależy od między innymi ogólnej sytuacji finansowej klienta, dobrej historii kredytowej i braku zadłużenia.

1/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz