Profil Firmy w Google – jak pozyskiwać pozytywne opinie?

Artykuł zewnętrzny

profil

Wizerunek i sukces Twojej firmy jest zależny od wielu czynników, a jednym z istotniejszych są opinie Google Maps. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach Google Maps jest najważniejszą platformą, na której ludzie dzielą się opiniami. Te pozytywne są dowodem na zadowolenie klientów, z kolei negatywne mogą mieć niekorzystny wpływ na działanie firmy. O co dokładnie chodzi z tymi opiniami? Jak możesz je zdobywać? Przekonaj się!

Czym są opinie Google?

Opinie Google Maps to recenzje i oceny wystawiane przez klientów na wizytówce Google danej firmy. Po skorzystaniu z usług mogą oni podzielić się swoimi doświadczeniami, wchodząc na odpowiedni Profil Firmy w Google. Można oceniać przeróżne miejsca takie jak np. atrakcje turystyczne, restauracje, sklepy czy hotele. Opiniom tekstowym towarzyszą również oceny w postaci gwiazdek.

Wszystkie opublikowane opinie są dostępne publiczne dla innych użytkowników Google Maps. Pomagają one innym internautom w podjęciu decyzji, gdzie wybrać się na zakupy, czy jaka restauracja będzie najlepsza na spotkanie rodzinne. Mając do wglądu opinie, zmniejsza się ryzyko, że wybiorą miejsce, z którego będą niezadowoleni. 

Agencja marketingowa Efectownia oferuje usługę zarządzania Profilem Firmy w Google. Zlecając to zadanie profesjonalistom, możesz zyskać więcej czasu na rozwój swojej działalności, ale co najważniejsze: będziesz miał pewność, że wyprzedzisz swoich konkurentów, a Twoja firma będzie lepiej widoczna, co przełoży się na większą liczbę klientów. 

Dlaczego warto mieć pozytywne opinie na Google?

Zaglądając do statystyk, możemy dowiedzieć się, że nawet 97% klientów, zanim dokona zakupu, czyta recenzje w sieci. To najprawdopodobniej najważniejszy powód, dla którego warto zadbać o to, by Twój biznes cieszył się samymi pozytywnymi opiniami. Są one czynnikiem, który buduje wzrost zaufania i jest ogromną pomocą w kreowaniu wizerunku firmy. Mając dobre opinie w Google Maps, możesz zwiększyć widoczność swojego biznesu w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do potencjalnych klientów. Są one również sposobem na to, aby być lepszym niż konkurencja. Pamiętaj, że zanim konsument zdecyduje się na dokonanie zakupu, porównuje różne firmy i uwzględnia przy tym właśnie opinie, jakimi cieszy się dany biznes. 

Jak zdobyć dobre opinie na Profilu Firmy?

Najważniejsze jest to, abyś oferował swoim klientom najlepsze produkty czy usługi. Jeśli będą zadowoleni z jakości, na pewno chętnie pozostawią po sobie pozytywne opinie. Oczywiście jednak są też inne sposoby. Możesz śmiało prosić o opinie, jednak nie bądź nachalny. Gdy wizyta dobiegnie końca czy wyślesz już zamówienie złożone w sklepie online, wyślij wiadomość z prośbą o wystawienie opinii na Google Maps. Czasem klienci nie wiedzą, jak mogą to zrobić, więc możesz dostarczyć im krótką instrukcję. Pamiętaj również, aby nie ignorować recenzji – w miarę możliwości staraj się odpowiadać zarówno na pozytywne, jak i negatywne opinie, a także rozwiązywać ewentualne problemy, jeśli takie się pojawią. W ten sposób pokażesz, że zależy Ci na opinii klientów. 

Negatywne opinie – czy da się je usunąć?

Usuwanie negatywnych opinii na Profilu Firmy w Google nie jest prostym zadaniem. Wynika to z tego, że można usunąć jedynie te recenzje, które naruszają regulamin Google, czyli takie, które np. zawierają obraźliwe treści, szerzą dezinformację, zawierają wulgaryzmy czy prywatne dane.  Zatem gdy na wizytówce pojawi się negatywna opinia, która będzie prawdziwa i konstruktywna, są niewielkie szanse na to, że uda Ci się jej pozbyć. 

Oceń post

Dodaj komentarz