Promocja firmy w Internecie – jak skutecznie reklamować swój e-biznes?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

promocja firmy w internecie

Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że bez reklamy dziś tak naprawdę nie istniejemy. Szczególnie w Internecie, gdzie konkurencja jest wręcz ogromna i ciężko znaleźć niszę, w której będziemy konkurować… sami ze sobą. Jak powinna wyglądać promocja firmy w Internecie? Sprawdźmy ogólnodostępne rozwiązania.

Ktoś może powiedzieć, że dobry produkt będzie promował się sam. Oczywiście, jest w tym “ziarenko prawdy”. Pamiętajmy jednak o tym, że samo doprowadzenie usługi lub produktu do perfekcji nie sprawi, że klienci się o naszym sklepie… dowiedzą. Dlatego pamiętając o tym, że “reklama dźwignią handlu”, należy wykorzystać narzędzia, które pomogą nam w dotarciu do potencjalnych kontrahentów. Analizując to, jak powinna wyglądać promocja firmy w Internecie przedstawimy rozwiązania znane i sprawiające, że faktycznie prawdopodobieństwo zwiększenia sprzedaży, a już na pewno zainteresowania produktem będzie znacznie większe.

Alternatywa dla pozycjonowania

Oczywiście, mając na myśli promocję firmy w Internecie przede wszystkim przychodzi każdemu do głowy pozycjonowanie. Faktycznie, jest to podstawa. Co jednak mają zrobić ci, którzy sprzedają produkty, na przykład sezonowe? Oczywiście, pozycjonowanie jest skuteczne, o ile pracujemy nad wynikiem długofalowo. Niestety, sprzedawca oferujący produkty lub usługi tylko w danym okresie – na przykład sprzedając znicze na Święto Zmarłych, okulary przeciwsłoneczne latem czy choinki na Święta Bożego Narodzenia nie może pozwolić sobie na oczekiwanie efektów w postaci wysokich wyników wyszukiwania. W takim przypadku najlepszą opcją będzie skorzystanie z płatnego rozwiązania w postaci Google Ads. Odpowiednio skonfigurowana kampania, przez Agencję Interaktywną KoboSystem, pozwoli na skuteczne i – przede wszystkim – szybkie wyświetlenie się reklamy. Oczywiście, promocja firmy w Internecie, kiedy wykorzystujemy do tego Google Ads, wcale nie wyklucza usługi “tradycyjnego” pozycjonowania. Obie te formy mogą się skutecznie wspierać. To dlatego, że płatna usługa oferowana przez Google może być skonfigurowana tak, aby wyświetlać się konkretnej grupie odbiorców w wybrane przez nas dni. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób oferujących wspomniane już usługi lub towary sezonowe.

Media społecznościowe

Kolejnymi rozwiązaniami, które warto znać, gdyż pozwalają skutecznie reklamować nasz e-biznes są oczywiście płatne kampanie w mediach społecznościowych. W tym przypadku przoduje FB Ads, a więc system płatnych reklam, które wyświetlać się będą użytkownikom Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Portale społecznościowe są najczęściej odwiedzanymi miejscami przez wiele osób, dlatego warto realizować kampanie marketingowe wykorzystując je do promocji firmy w Internecie. Co ważne, Facebook, tak jak Google pozwala nam na precyzyjne skonfigurowane kampanii marketingowej tak, aby reklama faktycznie dotarła do naszych potencjalnych klientów. Możemy wybrać między innymi to, czy użytkownicy portali społecznościowych mają reagować na promowany wpis, przechodzić na naszą witrynę czy zostawiać kontakt, abyśmy mogli przedstawić ofertę firmy. Warto przy okazji przypomnieć, że oprócz FB Ads możemy również sprawdzić możliwości oferowane przez portal LinkedIn, aczkolwiek sugerujemy to rozwiązanie głównie przedsiębiorstwom oferującym usługi B2B.

Google Ads, FB Ads – co jeszcze? Promocja firmy w Internecie na naszym rodzimym rynku za sprawą Allegro Ads

Co ciekawe, największa platforma sprzedażowa w Polsce również oferuje swoje rozwiązanie mające na celu zwiększenie ruchu w naszym e-biznesie. Allegro Ads, bo o nim mowa może być realizowana na jeden z trzech wariantów. Przede wszystkim możemy wybrać tak zwane oferty sponsorowane, które dobierane są użytkownikowi kontekstowo, a więc według wyszukiwań. Kolejną formą promocji naszej firmy jest reklama graficzna. To nic innego jak nasz banner reklamowy. Ostatnią formą jest sieć reklamowa, która pozwala na prezentację naszych ofert w serwisach takich jak Facebook czy Google. Krótko mówiąc, Allegro Ads tak naprawdę integruje się ze wspomnianymi wcześniej wariantami pozwalającymi na promocję naszego e-biznesu.

Promocja firmy w Internecie to podstawa

Dziś, wiedząc, że rynek jest przesycony produktami i usługami, jeśli nie inwestujemy w promocję naszego biznesu, niestety – nie będziemy zauważeni. Nawet najmniejszy krok, skromna kampania, wykorzystanie jednej z prezentowanych usług, sprawi, że potencjalni klienci mogą znaleźć nasz sklep. To oczywiście – zakładając odpowiednio skonfigurowane kampanie – przełoży się na zwiększenie zysków naszej firmy.

Oceń post

Dodaj komentarz