Religijna pamiątka na ślub – 5 propozycji

Artykuł zewnętrzny

regilijna pamiątka

Zawarcie sakramentu małżeństwa stanowi niezwykle ważne wydarzenie, które warto odpowiednio upamiętnić. Wybór podarunku nie jest jednak łatwym zadaniem, dlatego postanowiliśmy zaprezentować 5 propozycji religijnych pamiątek na ślub. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich pomysł na prezent, który wpisze się w preferencje młodej pary. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy!

Religijne pamiątki – dla kogo?

Upominki o charakterze religijnym z pewnością przypadną do gustu osobom, u których szczególną rolę w życiu odgrywa wiara. Takie prezenty mogą przypominać parze młodej o ważnym wydarzeniu, a przy tym inspirować do postępowania zgodnego z wyznawaną religią. Ponadto, są one odpowiednie niezależnie od wieku czy płci. Co istotne, religijna pamiątka powinna być dopasowana do okoliczności oraz preferencji obdarowywanych osób. Zanim jeszcze dokonamy wyboru prezentu warto upewnić się, że takie rozwiązanie spodoba się młodej parze.

Obrazy z motywem religijnym

Naszą pierwszą propozycję pamiątki stanowią obrazy z motywem religijnym. Będą one odpowiednim upominkiem dla wierzących osób – a w szczególności miłośników sztuki. Takie dzieła przypominają o istocie wiary w codziennym życiu, zachęcając do poddania się refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa czy świętych osób. Wyjątkowe rozwiązanie stanowią obrazki wykonane z kryształu, umieszczone na płytce z blaszki srebra, ukazujące wizerunek Świętej Rodziny. Upominki wyposażone w specjalne podstawki z kryształu można postawić na półce, aby zdobiły wnętrze mieszkania i przypominały młodej parze o dniu ślubu.

Bransoletki modułowe

Biżuteria to ponadczasowy prezent, który można podarować zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Wśród religijnej biżuterii można wymienić upominki w formie pierścionka, posiadające wygrawerowane słowa modlitwy, a także wisiorki z zawieszką. Na szczególną uwagę zasługują jednak bransoletki modułowe – składają się one z bazy posiadającej elementy gwintowania, na którym umieszczane są stopery zabezpieczające zawieszki przed niepożądanym przemieszczaniem się. Wspomniane zawieszki noszą miano charmsów – można je dowolnie wymieniać i tworzyć niepowtarzalne kompozycje. Charmsy mogą zawierać wizerunek Najświętszej Maryi Panny, Jezusa Chrystusa czy przedstawiać święte osoby. To oryginalna religijna pamiątka na ślub, która z pewnością przypadnie do gustu młodej parze.

Odkryj pamiątki ślubne w HolyArt.pl, które podkreślą wyjątkowy charakter zawarcia sakramentu małżeństwa – wśród nich można wyróżnić upominki dla narzeczonych, rodziców młodej pary, rodziców chrzestnych, jak i weselnych gości!

Pamiątka ślubu wykonana ze szkła

Zachwycającym religijnym upominkiem jest pamiątka ślubu w formie szklanej figurki, posiadająca aplikację płytki ukazująca wizerunek złotych obrączek. Stanowi to wyjątkowy, bardzo estetyczny prezent, który z pewnością przypadnie do gustu młodej parze.

Ramka na zdjęcia z religijnym motywem

Zdjęcia pozwalają nam upamiętnić ważne wydarzenia w naszym życiu – aby para młoda mogła odpowiednio wyeksponować zdjęcia wykonane w dniu ślubu, warto jako podarunek wybrać ramkę z religijnym motywem. Elegancki prezent posiadający dekoracyjne wycięcia czy inne ozdobne elementy przyozdobi wnętrze mieszkania, pozwalając na umieszczenie zdjęcia przypominającego o tak ważnym wydarzeniu, jakim jest ślub. Co istotne, taka ramka może posiadać elementy przedstawiające m.in. Świętą Rodzinę czy Drzewo Życia – to wyjątkowe rozwiązanie, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Różaniec ślubny

Jako że rozważania na temat życia Jezusa Chrystusa i Maryi stanowią ważny element życia każdego wiernego, jako pamiątkę religijną warto podarować ślubne różańce. To świetny pomysł na prezent dla pary wstępującej w związek małżeński. Warto przy tym pamiętać, aby odpowiednio zapakować różańce – w tym celu należy wykorzystać eleganckie etui, pudełeczka czy sakiewki.

Wśród naszych propozycji na religijną pamiątkę na ślub znalazły się obrazy z religijnym motywem, bransoletki modułowe, pamiątki wykonane ze szkła, ramki na zdjęcia oraz różańce ślubne. Wybór upominku powinien być uzależniony od preferencji pary młodej – w końcu to właśnie ona jest najważniejsza w tym dniu. Co istotne, do prezentu warto dołączyć osobistą dedykację!

Oceń post

Dodaj komentarz