Sprzątanie biur – co wpływa na cenę usługi?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

sprzątanie biur

Usługi sprzątania są coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców, którzy wolą zlecić te czynności zewnętrznej firmie niż tworzyć etat dla pracownika odpowiedzialnego za sprzątanie biur. Na rynku znajdziemy różne oferty cenowe. Doskonale zdając sobie sprawę z tego, że cena to bardzo ważne kryterium wyboru, wyjaśniamy, od czego zależy to, ile zapłacimy za usługę sprzątania.

Rodzaj oferty dotyczącej sprzątania

To dość oczywiste – zakres oferowanych usług ma bezpośredni wpływ na to, ile zapłacimy za sprzątanie biur. Standardowo przyjmuje się, że w biurach w zakres ten wchodzi: mycie mebli i dbanie o porządek na nich, czyszczenie powierzchni szklanych, wyposażenia i sprzętu, mycie i odkurzanie podłóg. Dotyczy to zarówno biur, jak i pomieszczeń przyległych, jak korytarze, kuchnie czy toalety. Zlecić można również pranie dywanów i tapicerek, mycie okien oraz pełną dezynfekcję pomieszczeń. Więcej na temat standardowych i dodatkowych usług przeczytasz na https://www.prestiger.pl/sprzatanie-biur/

Warto wiedzieć, że sprzątanie biur wymaga użycia odpowiedniego sprzętu, profesjonalnej i bezpiecznej chemii czyszczącej i specjalistycznych metod, zwłaszcza jeśli w biurach są niestandardowe lub delikatne powierzchnie, które powinny być regularnie utrzymywane w czystości.

Częstotliwość sprzątania biur

Klienci mogą wybrać to, z jaką częstotliwością będzie wykonywane sprzątanie biur. Do wyboru są dwie opcje:

  • regularna – cykliczne sprzątanie dla przedsiębiorców, którzy chcą utrzymać w pomieszczeniach świeżość i wysokie standardy czystości;
  • jednorazowa –  pomoc przy dużych wyzwaniach, która na ogół kosztuje nieco więcej niż usługa regularna.

Metraż biur

Na cenę ma także wpływ to, jak duża jest powierzchnia wymagająca sprzątania. Firmy sprzątające na ogół przygotowują ofertę w przeliczeniu na metr kwadratowy.  W ten sposób łatwo policzyć, jaki będzie finalny koszt usługi.

Czas sprzątania

Zazwyczaj klient ma możliwość wyboru, kiedy firma sprzątająca wykonuje swoje obowiązki. Sprzątanie biur może odbywać się wieczorami, w nocy lub w weekendy, aby nie zakłócać pracy zespołu. To, jaką porę wybierzemy, także będzie miało wpływ na cenę usługi.

Lokalizacja i dojazd do biur

Polityka cenowa firm sprzątających jest w tym zakresie różna. Część z nich oferuje darmowy dojazd do klienta do określonej odległości, a po jej przekroczeniu dolicza dodatkową opłatę. Inne z kolei wyceniają dojazd niezależnie od dystansu. Stąd o cenę dojazdu warto pytać już na początku każdą z firm, której ofertę rozważamy.

3.7/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz