Trading boty – co to takiego?

Artykuł zewnętrzny

trading boty

Inwestowanie w kryptowaluty to jeden z popularniejszych obecnie alternatywnych sposobów na inwestowanie kapitału, z czego korzysta coraz więcej osób. Na rynkach kryptowalutowych da się bowiem osiągać spore zyski, wykorzystując rozmaite strategie krótko i długoterminowe. Jedną z nich jest trading, który da się realizować samodzielnie lub z pomocą specjalnych botów.

Jak działają trading boty i do czego da się je wykorzystać? Czy można zarabiać, jeśli zastosuje się automatyzację handlu kryptowalutami? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Na czym polega trading kryptowalutowy?

Trading kryptowalut to strategia oparta na zakupie i sprzedaży walut wirtualnych na giełdach kryptograficznych. Obie transakcje odbywają się w niezmiernie krótkich odcinkach czasu. O ile bowiem w przypadku klasycznych inwestycji w kryptowaluty zakłada się perspektywę przynajmniej kilkuletnią, przy tradingu zazwyczaj sprzedaje się pozyskane aktywa w ciągu kilku lub kilkunastu dni, by wygenerować zyski z różnicy kursów na różnych giełdach kryptograficznych.

W zależności od wybranego trybu zakupu i sprzedaży można mówić o:

  • scalpingu (czas między zakupem i sprzedażą liczony w minutach),
  • day tradingu i swing tradingu (jeden lub kilka dni na sprzedaż zakupionych aktywów),
  • position tradingu (do kilku tygodni).

Tak krótkie jednostki czasu sprawiają, że do uzyskania zysków w tradingu niezbędna jest dokładna i nieustająca kontrola i analiza zachowań giełdy oraz zmiany kursów. Wymaga to sporej wiedzy, doświadczenia oraz dużych nakładów czasu. Nie zapominajmy bowiem o tym, że giełdy kryptograficzne nigdy nie zasypiają, a jeden wieczór potrafi przynieść prawdziwą rewolucję.

Nic więc dziwnego, że do handlowania kryptowalutami w ramach tradingu przydaje się trading bot np. EazyBot.

Trading boty – kto może ich używać?

Czym są trading boty? To wstępnie zaprogramowane narzędzia, które pozwalają na automatyzację przeprowadzania transakcji tradingowych na różnych giełdach kryptograficznych. Odpowiednio ustawione roboty nieustannie śledzą zmiany na rynku, by w optymalnym momencie zamykać zyskowne transakcje, co generuje zyski dla tradera.

Kiedy warto zdecydować się na trading boty? To narzędzie przydatne zarówno dla początkujących traderów, jak i doświadczonych graczy. Dlaczego? Osoby bez doświadczenia mogą korzystać z zaprogramowanych strategii oraz automatyzacji w śledzeniu trendów rynkowych. Zwiększa to szansę na odniesienie sukcesu, zwłaszcza gdy nie ma się jeszcze wystarczających umiejętności, by zamykać pozycje we właściwym momencie. Bardziej zaawansowani inwestorzy oszczędzają dzięki nim czas, by skupić się na wybranych transakcjach, bez konieczności nieustannego śledzenia wszystkich stworzonych par kryptowalutowych.

Dlaczego warto wykorzystać boty do handlu kryptowalutami?

Co daje użycie kryptobotów? Przede wszystkim to oszczędność czasu, którego nie trzeba poświęcać na nieustanne śledzenie kursów kryptowalutowych. Roboty zamykają transakcje w optymalnych momentach, podejmując decyzje na podstawie zebranych danych i analizy trendów, bez opierania się na emocjach i innych niematematycznych przesłankach. To zwiększa szansę na uzyskanie solidnych zysków.

Do używania kryptobotów nie trzeba mieć zaawansowanej wiedzy ani wielkich środków na start. To rozwiązanie, które równie dobrze pracuje dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów, by wygenerować dla nich zyski na poziomie do 10% wniesionego kapitału, bez fizycznego udziału inwestora w realizacji każdej transakcji.

Skuteczny i wygodny trading nie tylko dla zaawansowanych inwestorów

Trading boty to praktyczne narzędzie, które wspiera trading i pomaga odnieść sukces na giełdach kryptograficznych. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że każda inwestycja to też ryzyko straty. Należy zatem działać rozsądnie i podejmować przemyślane decyzje inwestycyjne, zanim rozpocznie się trading.

Oceń post

Dodaj komentarz