Tusze do drukarki – dlaczego warto postawić na zamienniki

Artykuł zewnętrzny

tusze do drukarki

Tusze do drukarki możesz wybrać oryginalne lub zamienniki. Jeśli poszukujesz tańszych wkładów do twojej drukarki, ale zastanawiasz się nad jakością wydruków, to wiedz, że nie ma różnicy pomiędzy produktami.

Dlaczego tusze do drukarki szybko się zużywają?

W sprzedaży dostępne są urządzenia wielu marek. Dlatego wybierając model drukarki, trzeba zwracać uwagę na wydajność i doskonałą jakość wydruku, czyli nasycone kolory. Ważne jest, żeby nie był zbyt długi czas tworzenia kopii. Duże ilości dokumentów, wymagają taniego drukowania. Materiały eksploatacyjne są dużym wydatkiem, dlatego warto sprawdzić, czy zamiast oryginalnych produktów, można stosować zamienniki tuszów. Urządzenia, takie jak np.: Lexmark, Epson, Canon, Brother, Samsung, Utax, Xerox, OKI oraz Develop, pozwalają na stosowanie tańszych produktów. Podczas wyboru drukarki, cena tuszu odgrywa zasadniczą rolę, ponieważ zamienniki tonerów pozwalają obniżyć koszty eksploatacji nawet o 80%, przy zachowaniu najwyższej jakości wydruków.

Czym różnią się oryginalne tusze od zamienników?

Oryginalne tusze do drukarek zawsze będą miały wysoką cenę, bo pozycja producenta urządzeń jest znacząca na rynku. Natomiast firma, która dziennie kopiuje dużą ilość dokumentów, potrzebuje tańszych zamienników. Tusze do drukarki nie muszą być bardzo drogie, dzięki temu, że jest wielu producentów, oferujących dobrej jakości zamienniki. Kompatybilny wkład to alternatywny tusz zbliżony do oryginalnego tonera, więc zapewnia małą awaryjność. Cena jest nawet 4 x niższa od oryginalnego, a tusze do drukarki pochodzą od sprawdzonych firm. Aby kupić odpowiedni produkt, trzeba wybrać markę, rodzaj i model urządzenia. To daje gwarancję, że toner do drukarki będzie odpowiedni.

Toner do drukarki zamiennik i oryginalny – wydajność

Warto obalić mit, że zamienniki są gorsze niż oryginalne tusze. Tak naprawdę, trudno odróżnić jedne od drugich, jeśli chodzi o wydajność i jakość. Z czego wynika duża różnica w cenie? Jest kilka czynników. Tańsze tonery od oryginalnych produktów różnią się marką. Producenci renomowanych wyrobów, nie wytwarzają samych tuszy, ale przede wszystkim sprzęt, co wiąże się z utrzymaniem tysięcy pracowników. Jest wiele koncernów na rynku, więc muszą się promować, żeby osiągać wysokie wyniki sprzedażowe. To z kolei wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych na kampanie reklamowe. Za to wszystko płaci końcowy klient. Toner do drukarki będący zamiennikiem, nie wymaga reklamy i ponoszenia wysokich kosztów produkcji, dlatego jakość i wydajność jest taka sama jak w przypadku oryginalnych wyrobów.

Oceń post

Dodaj komentarz