Użyj funkcji „Znajdź mój iPhone”, aby zlokalizować zgubiony lub skradziony telefon

Jeśli Twój iPhone zostanie skradziony lub zgubiony, Apple oferuje bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci go odzyskać, a przynajmniej spróbować. Nawet jeśli nie możesz odzyskać telefonu, możesz skorzystać z narzędzia, które uniemożliwi złodziejowi uzyskanie Twoich danych osobowych. To narzędzie nazywa się “Znajdź mój iPhone”. Jest częścią funkcjonalności iCloud i wykorzystuje GPS telefonu oraz połączenie internetowe. Dzięki temu zlokalizujesz swój telefon na mapie, a także wykonasz niektóre działania zdalnie.

Find My iPhone działa z systemem iOS 5 i nowszym, na telefonie iPhone 3GS i nowszym, a także na iPadzie, iPodzie touch (trzeciej generacji i nowszych) oraz Macu .

Jak korzystać z funkcji „Znajdź mój iPhone”?

Usługa “Znajdź mój iPhone” musi zostać skonfigurowana na urządzeniu przed jego zgubieniem lub kradzieżą. Po skonfigurowaniu usługi istnieją dwie metody lokalizacji telefonu: 

  1. Możesz skorzystać z witryny “iCloud”, 
  2. Możesz skorzystać z aplikacji “Znajdź mój iPhone”. W tym celu otwórz ją na dowolnym urządzeniu z systemem iOS. 

Oto jak korzystać z usługi Znajdź mój iPhone w witrynie iCloud:

Co zrobić, jeśli Twój iPhone jest offline?

Nawet jeśli skonfigurowano usługę “Znajdź mój iPhone”, urządzenie może nie pojawić się na mapie. Może się to zdarzyć, ponieważ urządzenie:

Jeśli “Znajdź mój iPhone” nie działa , zawsze dostępne są trzy opcje te same opcje. Możesz ich użyć, a gdy urządzenie połączy się z Internetem, zostanie wykonana wybrana opcja.

5 / 5 ( 8 votes )
Exit mobile version