Jak zrobić “Slofie” na iPhonie?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

slofie

Slofie, to wideo selfie nagrane w zwolnionym tempie. Termin ten jest połączeniem “selfie” i “slow-motion”, czyli zwolnionego tempa i tak naprawdę pojawił się w powszechnym użyciu, gdy Apple zaczął wprowadzać na rynek funkcję slo-mo na telefonach iPhone 11, 11 Max i 11 Pro Max pod koniec 2019 roku.

Chociaż “slofie” jest również zabawnym sposobem na zabicie czasu, są one najczęściej używane jako popularny sposób na urozmaicenie postów w mediach społecznościowych lub stworzenie zabawnego i przyciągającego uwagę filmu profilowego w sieciach społecznościowych, w szczególności TikTok, czy też Facebook.

Jak zrobić film selfie w zwolnionym tempie na iPhonie?

Tworzenie slofie jest dość proste, ponieważ proces ten jest znany każdemu, kto kiedykolwiek wcześniej nagrał wideo swoim przednim aparatem w iPhonie. 

Aby zrobić selfie w zwolnionym tempie w oficjalny sposób, potrzebujesz modelu iPhone 11, iPhone 11 Max lub iPhone 11 Pro Max. Wymagany jest także system operacyjny w wersji IOS 13 llub wyższej.

Oto jak zrobić “slofie” na iPhonie:.

 • Otwórz aplikację “Aparat”,
 • Stuknij ikonę obracania, aby przełączyć się na przedni aparat iPhone’a,
 • Przesuń palcem po menu u dołu ekranu, aż dojdziesz do ustawienia Slo-Mo,
 • Nagraj swój film w zwykły sposób. Gdy skończysz, Twoje wideo slofie będzie dostępne w aplikacji “Zdjęcia” i będzie można je edytować, oglądać lub udostępniać, tak jak inne utworzone przez Ciebie filmy.

Jak zrobić Slofie bez przedniej kamery w zwolnionym tempie?

Jeśli nie masz smartfona iPhone’a 11 z przednim aparatem obsługującym zwolnione tempo, a mimo to pragniesz stworzyć film selfie, istnieje naprawdę prosta alternatywa; użyj tylnej kamery.

Wszystkie modele iPhone’a od iPhone’a 5S do iPhone’a X mają opcje zwolnionego tempa dla kamery tylnej, a wszystko, co musisz zrobić, to poprosić znajomego o nagranie wideo w zwolnionym tempie i kadrowanie go tak, jakby to był selfie. Możesz nawet udawać, że trzymasz telefon podczas nagrywania, aby naprawdę stworzyć iluzję, że sam robisz wideo.

Jak zrobić Slofie na iPhonie bez żadnych kamer w zwolnionym tempie

Jeśli Twój model iPhone’a nie posiada żadnej kamery w zwolnionym tempie, nie trać nadziei! Nadal możesz nagrać wideo selfie, a następnie przekształcić je w zwolnione tempo, korzystając np. z bezpłatnej aplikacji iMovie.

Konwersja zwykłego wideo do filmu w zwolnionym tempie może spowodować dużo słabszą jakość filmu końcowego, ponieważ filmy nagrane z regularną prędkością mają mniej klatek niż filmy nagrane w zwolnionym tempie.

Oto, jak zrobić film w zwolnionym tempie w najstarszych modelach iPhone’a:

 • Otwórz aplikację “Aparat” i jak zwykle nagraj wideo selfie.
 • Gdy skończysz, zamknij aplikację Aparat i otwórz “iMovie”.
  iMovie jest fabrycznie zainstalowany na większości urządzeń Apple, więc powinieneś go już mieć gdzieś na swoim iPhonie. Jeśli nie możesz go znaleźć, wyszukaj go w wyszukiwarce.
 • Dotknij “+”, aby rozpocząć nowy projekt.
 • Kliknij “Film” .
 • Wybierz konkretny film, który chcesz edytować.
 • Dotknij osi czasu wideo, aby wyświetlić narzędzia edycji.
 • Stuknij ikonę zegara.
 • Przeciągnij znacznik prędkości w kierunku “żółwia”, aby utworzyć efekt kamery w zwolnionym tempie. Alternatywnie możesz przesunąć go w kierunku “zająca”, aby przyspieszyć wideo.
 • Stuknij Gotowe.
 • Stuknij ikonę udostępniania, aby wysłać nowe “slofie” do aplikacji lub zapisać je na swoim urządzeniu.

Jak wymawiasz slofie?

Prawidłowa wymowa to „slo-fee”, ponieważ jest połączeniem słów „slo-mo”, które same w sobie są skrótem od „slow motion” i „selfie”.

Oczywiście, jeśli czujesz się głupio, wypowiadając to słowo na głos, zawsze możesz nazwać te filmy „filmami w zwolnionym tempie” lub „selfie w zwolnionym tempie” i raczej nikt nie będzie o Tobie źle myśleć.

5/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz