Użyj funkcji „Znajdź mój iPhone”, aby zlokalizować zgubiony lub skradziony telefon

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

znajdź mój iphone

Jeśli Twój iPhone zostanie skradziony lub zgubiony, Apple oferuje bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci go odzyskać, a przynajmniej spróbować. Nawet jeśli nie możesz odzyskać telefonu, możesz skorzystać z narzędzia, które uniemożliwi złodziejowi uzyskanie Twoich danych osobowych. To narzędzie nazywa się “Znajdź mój iPhone”. Jest częścią funkcjonalności iCloud i wykorzystuje GPS telefonu oraz połączenie internetowe. Dzięki temu zlokalizujesz swój telefon na mapie, a także wykonasz niektóre działania zdalnie.

Find My iPhone działa z systemem iOS 5 i nowszym, na telefonie iPhone 3GS i nowszym, a także na iPadzie, iPodzie touch (trzeciej generacji i nowszych) oraz Macu .

Jak korzystać z funkcji „Znajdź mój iPhone”?

Usługa “Znajdź mój iPhone” musi zostać skonfigurowana na urządzeniu przed jego zgubieniem lub kradzieżą. Po skonfigurowaniu usługi istnieją dwie metody lokalizacji telefonu: 

 1. Możesz skorzystać z witryny “iCloud”, 
 2. Możesz skorzystać z aplikacji “Znajdź mój iPhone”. W tym celu otwórz ją na dowolnym urządzeniu z systemem iOS. 

Oto jak korzystać z usługi Znajdź mój iPhone w witrynie iCloud:

 • Odwiedź iCloud.com i zaloguj się przy użyciu tego samego Apple ID, na którym jest zalogowany telefon,
 • Wybierz “Znajdź iPhone’a”, aby wyszukać wszystkie urządzenia, które są zalogowane przy użyciu Twojego Apple ID.
 • Aplikacja pokazuje mapę i lokalizację urządzenia za pomocą zielonej kropki. Powiększ lub pomniejsz mapę i wyświetl ją w trybie standardowym, satelitarnym lub hybrydowym.
 • Aby zlokalizować określone urządzenie wybierz opcję “Wszystkie urządzenia” i wybierz interesujące Cię urządzenie. 
 • Możesz wybrać także urządzenie na mapie, a w prawym, górnym rogu ekranu pojawi się okno z dodatkowymi opcjami. 
 • Aby telefon odtworzył dźwięk, wybierz Odtwórz dźwięk. Użyj tej opcji, jeśli myślisz, że urządzenie jest w pobliżu lub ktoś ma Twoje urządzenie.
 • Aby zdalnie zablokować ekran urządzenia i ustawić hasło (nawet jeśli nie masz skonfigurowanego hasła na urządzeniu), wybierz opcję “Lost Mode”. Uniemożliwi to innej osobie korzystanie z urządzenia i dostęp do Twoich danych osobistych.

  Użyj trybu “Lost Mode”, aby móc napisać wiadomość wyświetlaną na ekranie urządzenia. Na przykład: “wprowadź numer telefonu”, aby osoba posiadająca urządzenie mogła się z Tobą skontaktować.
 • Aby zdalnie wyczyścić iPhone’a, jeśli myślisz, że nie odzyskasz telefonu, wybierz “Erase iPhone”. Jeśli odzyskasz urządzenie później, przywrócisz dane z kopii zapasowej .
 • Jeśli myślisz, że Twoje urządzenie się przemieszcza, wybierz zieloną kropkę na mapie reprezentującą Twój telefon, a następnie w wyświetlonym oknie wybierz zaokrągloną strzałkę, aby zaktualizować jego lokalizację przy użyciu najnowszych danych GPS.

Co zrobić, jeśli Twój iPhone jest offline?

Nawet jeśli skonfigurowano usługę “Znajdź mój iPhone”, urządzenie może nie pojawić się na mapie. Może się to zdarzyć, ponieważ urządzenie:

 • Jest wyłączone lub rozładowane,
 • Nie ma połączenia z internetem,
 • Ma wyłączone usługi lokalizacyjne.

Jeśli “Znajdź mój iPhone” nie działa , zawsze dostępne są trzy opcje te same opcje. Możesz ich użyć, a gdy urządzenie połączy się z Internetem, zostanie wykonana wybrana opcja.

5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz