Wirtualne biuro – co musisz wiedzieć o tej usłudze?

Artykuł zewnętrzny

wirtualne biuro

Każdy przedsiębiorca, który otwiera własną działalność gospodarczą, wie, że musi prowadzić ową działalność gospodarczą w danym miejscu, jak również przeznaczyć część budżetu na wyposażenie swojego biura. Można to zrobić na wiele sposobów. Zrobić to we własnym mieszkaniu, wynająć lokal lub też skorzystać z usług wirtualnego biura i wirtualnego adresu. I co prawda, na polskim rynku, nie jest to nowa usługa, to jednak wciąż wiele osób nie wie czym jest adres wirtualny czy też virtual office. Co to jest wirtualne biuro? Do jakiej działalności gospodarczej dedykowane są wirtualne biura? Jakie są zalety wirtualnego biura? Czy biuro wirtualne jest legalne? Gdzie warto założyć wirtualne biuro warszawa?

wirtualne biuro

Adres twojej firmy – kluczowa sprawa, by zrozumieć wirtualny adres

 

Gdy zaczynasz od tego, że posiadasz jedną działalność gospodarczą, wszystko musisz zaczynać od zera. Nie masz za pewno zbyt wiele funduszy, starając się oszczędzać tam, gdzie tylko możesz. Liczysz, że po wzbogaceniu się, więcej środków włożysz w rozwój firmy. Ale do prowadzenia działalności gospodarczej musisz mieć pewne podstawy, a do jednych z nich należy adres firmy. 

Według przepisów prawa, przy rejestracji firmy musisz wskazać adres działalności. Może być to adres domowy, możesz korzystać z adresu w wynajmowanym mieszkaniu albo wynająć odrębne biura. Jest również inna, coraz bardziej popularna opcja, dostępna na terenie całego kraju, a mianowicie e biuro, czy też działalność w wirtualnym biurze. Co to jest i na czym polega?

Biuro wirtualne to usługa polegająca na tym, że posiadasz adres w prestiżowej lokalizacji takiej jak np. Warszawa. Przy czym wcale nie musisz być ze stolicy. Możesz bowiem na co dzień działać np. w Katowicach, Gdańsku czy Pułtusku, ale wskazać siedzibę w samym centrum Warszawy. Po co to robić? Powodów jest kilka. Jednym z nich może być np. większa rozpoznawalność marki, jeśli ma prestiżowy adres w centrum Warszawy, po drugie, może ci zależy na kontrahentach właśnie z tego miasta.

Co ważne, w takim biurze, de facto ktoś zawsze jest. Biura wirtualne są można powiedzieć – czynne – co znaczy, że dana firma, prowadzi dla ciebie dodatkowe usługi biurowe, zarówno podczas gdy cię nie ma fizycznie, jak i wówczas, gdy jesteś na miejscu. Wtedy masz możliwość skorzystania np. z sali konferencyjnej.

wirtualne biuro

Usługi wirtualnego biura oraz jakie korzyści wirtualny adres ci da

 

Wynajem adresu, pod którym na co dzień nie funkcjonujesz, wbrew pozorom może dać ci wiele korzyści. W ten sposób przede wszystkim obniżasz wiele kosztów prowadzenia działalności tj. dzierżawa sprzętu biurowego, koszt wynajmu biura tradycyjnego czy koszty pracowników, czynszu, mediów itp. – inaczej mówiąc, wszelkie koszty obsługi biurowej.

Jak wspomniano, posługując się wirtualnym biurem, które ma swoją lokalizację w stolicy, zapewniasz sobie dobrą reklamę, niezły start w biznesie i prestiżowy adres. Możesz pozyskiwać klientów nie tylko ze swojego miejsca zamieszkania, ale przede wszystkim, z Warszawy właśnie. Innymi słowami – możesz zapewnić sobie lepszy start w biznesie.

Adres w Warszawie, pozwala także na często korzystniejszą migrację podatkową oraz w razie kontroli skarbowej – możliwość dokonania ich poza swoim domem.

Dużą zaletą biura wirtualnego jest także możliwość wpisania jego obsługi w koszty prowadzenia firmy. 

Poza tym, pozostają ci też usługi, jakie prowadzi wirtualne biuro. W zależności od umowy, możesz liczyć np. na outsorsing kosztów w postaci usługi księgowej, a także pełną obsługę biura. Możesz w nim wskazać swój adres mailowy i telefon, zlecić także pełną obsługę korespondencji przychodzącej, korespondencji wychodzącej. Masz też możliwość wykorzystania w komfortowych warunkach przestrzeni co-workingowej.Do dyspozycji są też sale konferencyjne, jeśli takie potrzebujesz. Możliwe jest też odbieranie i skanowanie twojej poczty. Ogólnie rzecz ujmując, masz wszystko co potrzebne do obsługi biura, bez ponoszenia sporych kosztów obsługi, pracowników, najmu czy urządzeń biurowych. To wszystko leży po stronie biura wirtualnego.

biuro dla firmy

Wirtualny adres firmy – czy jest to legalne? Gdzie warto wynająć biuro w Warszawie?

Wirtualny adres jest obsługą wygodną, dostępną właściwie dla każdego, choć są branże które szczególnie cenią sobie takie rozwiązania. Mowa tutaj o freelancerach, start-upach, sklepach internetowych, agencjach marketingowych, firmach rekrutacyjnych i szkoleniowych, kancelariach podatkowych i prawnych, małych oraz średnich przedsiębiorcach, którzy otwierają swoje nowe filie czy zagranicznych spółkach.

Czy to wszystko jest legalne? Czy mogę mieszkać w Poznaniu, a mieć adres w Warszawie? Owszem – jest to rozwiązanie w pełni legalne, o ile firma, które oferuje usługi e bura, posiada  zgodę właściciela swojego lokalu do wynajęcia go także osobom trzecim.

A gdzie znajdziesz najlepsze wirtualne biura warszawa środmieście? Sprawdź koniecznie stronę https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/

W naszym biurze masz możliwość podpisania bezpiecznej umowy na czas nieokreślony, od sprawdzonego kontrahenta, posiadającego wieloletnie doświadczenie w obsłudze biur wirtualnych. W VSL System, otrzymasz to, na co zasługujesz!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz