Wszystko co musisz wiedzieć o outsourcingu IT

Artykuł zewnętrzny

outsourcing it

Ostatnio dużo mówi się o nadciągającym kryzysie. Czas więc poszukać oszczędności w biznesie. Jedną ze skutecznych metod cięcia wydatków jest skorzystanie z usług firm outsourcingowych. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź jakie korzyści Ci to zapewni i jak znaleźć dobrą firmę IT. 

Outsourcing IT kalkulator

Dlaczego wdrożenie outsourcingu jest opłacalne? Trzeba wymienić kilka powodów. Przede wszystkim nie musisz płacić za proces rekrutacji, a znalezienie dobrego specjalisty wymaga przecież długotrwałych i wieloetapowych poszukiwań. Po drugie, nie trzeba tworzyć dodatkowych etatów. Wynagrodzenia w branży informatycznej są wysokie, więc zatrudnienie kompetentnej osoby to spory comiesięczny wydatek. Skoro nie zatrudniasz nikogo na stałe, nie musisz też organizować stanowiska pracy, co zawsze wiąże się z kupnem niezbędnych mebli, urządzeń i oprogramowania. Ponadto nie tracisz czasu na weryfikowanie efektywności pracowników i nie trzeba będzie organizować kosztownych szkoleń, których w dynamicznie rozwijającej się branży IT trzeba odbywać wiele.

Outsourcing IT cennik

Pora przejść do konkretów. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na usługi firmy outsourcingowej? Wszystko zależy oczywiście od tego z kim podejmiesz współpracę i jakich usług potrzebujesz. Niektóre firmy oferują nawet trzy plany: abonament, usługę przedpłaconą lub doraźną. Ta pierwsza opcja będzie odpowiednia dla osób, które cenią sobie stabilność i przewidywalność. Wiesz ile płacisz i za co. Do wyboru są tańsze pakiety dla małych firm i droższe obejmujące pełen zakres usług. Możesz więc bez problemu dopasować koszty do wielkości swojego budżetu. Obsługa przedpłacona to z kolei odpowiednia oferta dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie całkowitą niezależność i nie chcą podpisywać żadnych umów. Wykupujesz usługę, a wykorzystujesz ją w dowolnym czasie. Zostaje jeszcze obsługa doraźna. Dzwonisz do firmy outsourcingowej po prostu wtedy, kiedy jest to potrzebne. Twój informatyk przebywa na urlopie? Nie możecie poradzić sobie z awarią? Nie ma sprawy, jeden telefon i załatwione. Specjaliści zareagują w błyskawicznym tempie. Jeżeli poszukujesz firmy, która oferuje tak szeroki wachlarz abonamentów i planów, zajrzyj na tę stronę: outsourcing it Warszawa

Usługi informatyczne dla firm

Nie dość, że outsourcing jest tańszy niż tworzenie działu IT od podstaw, to otrzymujesz jeszcze więcej korzyści niż sama oszczędność pieniędzy. W firmie outsourcingowej pracują specjaliści z wielu różnych dziedzin IT, a to oznacza, że każdy z nich może zająć się tym, w czym jest najlepszy i cały czas doskonalić swoje umiejętności. Masz więc pewność, że wszystko zrealizują kompetentne osoby, które wdrożą najlepsze rozwiązania. Co więcej, profesjonalne firmy informatyczne dysponują najnowocześniejszymi sprzętami i oprogramowaniem, które zostaną wykorzystane do wprowadzenia usprawnień w Twoim przedsiębiorstwie. I jeszcze oszczędność czasu. Nie musisz zajmować się tworzeniem nowego działu, więc masz czas na inne, pilniejsze zadania. 

Outsourcing Warszawa

Zastanawiasz się z jaką firmą informatyczną podjąć współpracę? Na pewno nie możesz zdać się na przypadek. Sprawdź opinie innych klientów i poszukaj informacji na temat dotychczasowych realizacji. Warto wiedzieć też jak długo firma działa na rynku. Najlepiej wybrać zaufaną firmę z polecenia. Jednym z „pewniaków” jest Kompania Informatyczna. Ta firma oferuje szeroki zakres usług: wdrożenia oprogramowań, audyty i usługi doradcze, zakładanie sieci komputerowych, prowadzenie szkoleń dla pracowników,  a także wdrażanie optymalnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT. Kompania Informatyczna działa na rynku od wielu lat, zatrudnia specjalistów z kilkunastu różnych dziedzin, a zespół ma na swoim koncie wiele udanych realizacji. Co więcej, reakcja na Twoje zgłoszenie w razie awarii będzie natychmiastowa.

Outsourcing to skuteczny sposób cięcia wydatków w firmie. Płacisz tylko za usługę, której potrzebujesz, nie musisz wydawać pieniędzy na dodatkowe etaty, a ponadto nie tracisz czasu na rekrutację i regularną kontrolę efektywności pracowników. Dostajesz usługę na najwyższym poziomie za dużo niższą cenę.  

Oceń post

Dodaj komentarz