Wynajem sali na konferencję – na co zwrócić uwagę?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

wynajm sali konferencyjnych

Konferencja jest specyficznym rodzajem eventu, w którym ogromny nacisk kładzie się na kwestie związane z programem. Organizatorom zależy na merytorycznej jakości wydarzenia i podkreśleniu profesjonalizmu. Wybór odpowiedniej sali konferencyjnej w Gdyni powinien wzmacniać to wrażenie, dlatego warto poprzedzić go solidną analizą.

Trójmiasto jest miejscem, w którym wiele firm i instytucji chętnie organizuje różnego typu konferencje. Sprzyja temu nie tylko niezwykła lokalizacja, ale również odpowiednia infrastruktura i zaplecze turystyczne. Zanim jednak wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „sala konferencyjna Gdynia, Gdańsk lub Sopot” i rozpoczniemy przeglądanie ofert, powinniśmy ustalić, jakie są nasze oczekiwania oraz potrzeby jako organizatora konferencji. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Powierzchnia sali konferencyjnej

Liczba uczestników konferencji decyduje oczywiście o tym, jak dużej powierzchni będziemy potrzebować. Niekiedy jesteśmy w stanie określić górną i dolną granicę, jednak do końca nie potrafimy podać konkretnej liczby. W takich sytuacjach warto szukać miejsca oferującego kilka sal, które będzie można połączyć lub podzielić. To także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy między wykładami, prezentacjami czy prelekcjami, będziemy potrzebować mniejszej przestrzeni np. na warsztaty w podgrupach.

Zaplecze techniczne sali konferencyjnej

Jak wspomnieliśmy na początku, pomieszczenie, w którym odbędzie się konferencja, musi być profesjonalnie przygotowane i posiadać odpowiednie zaplecze techniczne. Podczas tego typu eventu wymogiem jest zazwyczaj ekran, mównica, projektory multimedialne, różne typy mikrofonów, laserowe wskaźniki oraz piloty do sterowania oświetleniem czy pokazem slajdów. Dodatkowo obiekt może nam zaproponować notebooki. Szukając odpowiedniej sali konferencyjnej w Gdyni, nie zapomnijmy dopytać o rodzaj łącza internetowego, telekomunikacyjnego, sieć LAN, WI-FI, nagłośnienie, przedłużacze oraz sprzęt biurowy. Najlepiej, jeśli obiekt ma możliwość zaoferowania organizatorowi osób do obsługi technicznej.

Lokalizacja sali konferencyjnej

Podczas organizacji eventu, ważna jest nie tylko profesjonalna sala konferencyjna. Gdynia jest szczególnym miejscem na mapie Polski, które słynie z wybitnie atrakcyjnej lokalizacji. Największą popularnością cieszą się oczywiście hotele oraz obiekty położone przy samym pasie nadmorskim. Planując event w tym mieście, warto wybrać miejscówkę, która oferuje jak najlepszą lokalizację. Piękne położenie obiektu, oferujące szybki dostęp do plaży i morza, będzie ogromną wartością dodaną do konferencji. Z pewnością na długo pozostanie ona w pamięci gości.

Zaplecze noclegowe i gastronomiczne

Konferencja to nie tylko prelekcje, wykłady i spotkania. Podczas ważnego wydarzenia nie można zapomnieć o cateringu. Gościom trzeba również zapewnić nocleg. I dla organizatorów, i dla uczestników konferencji najwygodniej jest, jeśli wszystko odbywa się w jednym miejscu. Dlatego szukając sali konferencyjnej w Gdyni, warto zwrócić szczególną uwagę na hotele, które dysponują nie tylko profesjonalnie przygotowanymi pomieszczeniami, ale również odpowiednią liczbą miejsc noclegowych oraz dobrą restauracją.

Artykuł powstał we współpracy z https://nadmorski.pl/business-positive/centrum-konferencyjne/

Oceń post

Dodaj komentarz