Zlecenia transportowe ciężarowe – gdzie ich szukać?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

zlecenia transportowe

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania intratnych zleceń transportowych – jesteś w dobrym miejscu. Poniższy poradnik prezentuje 4 skuteczne sposoby, które pozwolą Ci znaleźć nowe zlecenia na transport ciężarowy. Przetestuj i wybierz najlepszą dla siebie metodę!

Nie tylko dla młodych stażem przewoźników

Otwartość na nowe zlecenia wcale nie musi towarzyszyć wyłącznie tym przewoźnikom, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w ramach samodzielnego pozyskiwania zleceń. Może to być bowiem także wyraz naturalnego rozwoju, wyposażania się w nowe auta oraz kierowców, a także skuteczny sposób na unikanie wolnych przewozów. 

To szczególnie ważne w przypadku dalekich, w tym również międzynarodowych tras, kiedy to podjęcie zlecenia przewozu w drodze powrotnej pozwala zmaksymalizować zyski. W tym celu warto sięgnąć po osobiste kontakty w branży wypracowane na przestrzeni lat, a także dobrodziejstwa, jakie oferuje internet. 

Regularne przeglądanie platform transportowych, branżowych grup dyskusyjnych, albo bezpośredni kontakt z firmą spedycyjną – to przykłady spośród dostępnych sposobów. Na czym polega specyfika każdej z tych metod?

Wykorzystaj popularność giełd transportowych

Giełdy transportowe to przykład dobrze znanego sposobu szukania zleceń transportu ciężarowego. W dzisiejszych czasach każde nowe zlecenie jest na wagę złota, dlatego warto cyklicznie przeglądać umieszczane tam propozycje. 

Wskazują na to także statystyki – takie giełdy agregujące zapotrzebowanie od wielu firm notują coraz większe zainteresowanie i wzmożony ruch. 

To z kolei umożliwia pozyskanie intratnego zlecenia, które będzie stanowić ważną cegiełkę w ramach miesięcznych przychodów. 

Takie giełdy oferują zlecenia transportowe ciężarowe zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny. Ta dywersyfikacja zleceń pozwala rozszerzyć swoje możliwości i kontakty.

Przypomnij się dotychczasowym kooperantom

Podczas szukania zleceń dla siebie zaleca się także skorzystanie z osobistych kontaktów, które udało Ci się zgromadzić do tej pory. Utrzymywanie znajomości z osobami z branży pozwala otworzyć wiele furtek, a tym samym pozyskać nowe zlecenia. Wykorzystanie wzajemnego systemu poleceń to recepta na tzw. wolne ładunki. 

Co więcej – jeżeli z biegiem czasu udało Ci się rozbudować swoją działalność o kolejne pojazdy – warto zaanonsować to swoim dotychczasowym partnerom. 

Dzięki temu łatwiejszym rozwiązaniem będzie dla nich zlecenie transportu ciężarowego Tobie niż nieznanemu, nowemu kierowcy.

Internet to doskonałe miejsce do poszukiwania zleceń transportowych ciężarowych

Szanse, jakie oferuje postępująca cyfryzacja są niemal nieograniczone. Dzięki dostępowi do internetu możesz korzystać z niezliczonych możliwości na poszukiwanie kolejnych zleceń transportowych. 

Branżowe fora internetowe, serwisy, które pozwalają łączyć kierowców z firmami szukającymi podwykonawców – to początek możliwości, jakie stwarza sieć. Umiejętne korzystanie z tych zasobów może zaowocować kolejnymi zleceniami. 

Rodzime serwisy, zagraniczne portale z ogłoszeniami – to początek możliwości! W internecie znajdziesz także informacje o zbliżających się eventach branżowych – targach czy konferencjach zrzeszających sektor transportowy. 

Warto wykorzystać te okazje jako możliwość do nawiązania wartościowych kontaktów, które w przyszłości mogą być wysoce opłacalne.

Bezpośredni kontakt z firmami spedycyjnymi

Jednym ze sposobów na skuteczne pozyskiwanie nowych zleceń transportowych ciężarowych jest także wykazanie się proaktywną postawą. 

W czym może się to wyrażać? Choćby w samodzielnej próbie kontaktu z firmami spedycyjnymi. Nawet jeżeli na tym etapie nie potrzebują nowych przewoźników do współpracy – jeżeli Twoja oferta okaże się konkurencyjna – niewykluczone, że przy zwiększonym zapotrzebowaniu taki spedytor skontaktuje się właśnie z Tobą! 

Co więcej – dzięki takiemu samodzielnemu zgłaszaniu się zyskujesz też lepsze możliwości do negocjacji warunków. Razem z Tobą nie konkuruje bowiem szereg innych przewoźników. 

Warto nawiązać tutaj kontakt z doświadczoną firmą M&W Spedition, która w wyniku nieustannej ekspansji poszukuje kolejnych, zaufanych kooperantów do współpracy. Transparentne warunki i uczciwość to jedne z głównych zalet wyróżniających to przedsiębiorstwo. Na stronie https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/ znaleźć można więcej informacji na temat cleceń transportowych oferowanych przez M&W Spedition.

Powyższe wskazówki potraktuj jako podpowiedzi i swojego rodzaju kierunkowskaz. Przetestowanie opisywanych możliwości to dla Ciebie szansa na nawiązanie kolejnych stałych zleceń, a tym samym – zwiększenie dochodów.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz