Technologia

Zrzut ekranu Android – jak zrobić?

Uchwyć rozmowy, zdjęcia swoim urządzeniu z Androidem

Istnieje wiele rzeczy, których możesz chcieć wykonać zrzut ekranu na telefonie. Nowe osiągnięcia w grach, zabawne wiadomości, śmieszne zdjęcie lub sceny z aktualnie oglądanego filmiku. Ja osobiście często robię zrzuty ekrany inspiracji, do których chciałbym później wrócić. Uchwycenie tych chwil jest wręcz niezwykle proste. 

Bez znajomości prawidłowej kombinacji przycisków uruchomienie funkcji zrzutu ekranu może być jednak trochę trudne – ponieważ używasz bocznych przycisków, możesz przez przypadek wyłączyć telefon lub zwiększyć głośność do maksimum.

Właśnie dlatego opracowaliśmy ten prosty poradnik na temat wykonywania zrzutów ekranu na urządzeniu z Androidem.

Na samym wstępie warto wspomnieć, że niektóre nowsze telefony z Androidem posiadają funkcję zrzutu ekranu w przesuwanym menu, ale stanowcza większość musi wykonywać screeny za pomocą przycisków

Jak wykonać zrzut ekranu w telefonie z Androidem?

Gdy na komórce wyświetlana jest aktualnie zawartość, którą chcesz przechwycić najpierw naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, a następnie naciśnij przycisk zmniejszania głośności. Pamiętaj, aby nie zwolnić palca z przycisku zasilania przed naciśnięciem przycisku zmniejszania głośności, w przeciwnym razie ekran może się wyłączyć.

Twój telefon pokaże Ci efekt wizualnego uchwycenia oznacza to, że wykonano zrzut ekranu – czasem w dolnym rogu będzie widać kawałek zrobionego zdjęcia lub zaświecą się boki ekranu. Jeśli nie było żadnej reakcji ze strony telefonu, to być może obraz nie został zapisany, więc sprawdź swoją galerię, aby się upewnić.

A jeśli nie zadziałało?

Ta kombinacja przycisków może nie działać w przypadku każdego telefonu, niektórzy producenci mogą stosować własne kombinacje w tym celu. 

Niektóre telefony wymagają nieco innej kombinacji naciśnięć przycisków. Jeśli powyższe kroki nie zadziałały, spróbuj najpierw przytrzymać przycisk zasilania, a następnie wcisnąć przycisk “Home” (przycisk głównego ekranu). Zwykle działa to na starszych telefonach, które nadal mają ten fizyczny przycisk. 

Powyższa kombinacja w większości zadziała nawet na urządzeniach, które standardowo wykonują zrzuty ekranu za pomocą pierwszego sposobu.  

5/5 - (5 votes)

Mikołaj Mikiciuk

Absolwent kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie Marketingiem oraz Innowacyjne Zarządzanie Marką na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się rozwojem małych i średnich firm opracowując i wprowadzając nowe strategie marketingowe oraz sprzedażowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.