Zrzut ekranu iPhone – jak zrobić?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

iphone zrzut ekranu

W dobie Internetu i braku granic udostępniania właściwie wszystkiego, na pewno nie raz zastanawialiście się w jaki sposób zrobić zrzut ekranu i przesłać swojemu znajomemu lub współpracownikowi. 

W tym przewodniku omówimy, jak wykonać zrzut ekranu na iPhonie i iPadzie podczas korzystania z dowolnej aplikacji i aktualnie wyświetlanego ekranu (poza ekranem wygaszenia). Urządzenia te korzystają z tego samego systemu operacyjnego co skutkować będzie podobieństwem przebiegu.

Po wykonaniu zrzutu ekranu możesz w łatwy sposób udostępnić go poprzez wszelkie aplikacje tak samo jak zwykłe zdjęcie. Screenshot będzie dostępny w galerii, oczywiście możliwa jest także jego edycja. 

Zrzut ekranu w modelu iPhone X i nowszych

Starsze modele wykorzystywały między innymi przycisk “Home/Początek” do wykonywania zrzutu ekranu, dlatego w nowszych modelach wymusiło to nieuniknioną zmianę. 

Myślę, że zmiana wyszła nawet na lepsze, ponieważ wykonanie screenshota możliwe jest teraz jedną ręką. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać klawisz zasilania / blokady (którego używasz, aby obudzić iPhone’a) oraz przycisk zwiększania głośności po przeciwnej stronie.

Przytrzymaj tak długo, aż usłyszysz dźwięk migawki aparatu oraz pojawienie się małej miniaturki biegnącej do dolnego rogu ekranu. Zrzut ekranu jest automatycznie zapisywany w Zdjęciach, a miniaturka zniknie po kilku sekundach.

Możesz stuknąć w miniaturę, aby przyciąć zrzut ekranu lub coś na nim np. narysować. Następnie po zakończeniu edycji dotknij „Gotowe” w lewym górnym rogu. System wymusi pytaniem, czy chcesz zachować oryginalne zdjęcie i edytowaną kopię, czy zachować tylko kopię.

Udostępnienie zrzutu ekranu możliwe jest kiedy przytrzymasz chwilę miniaturę. Następnie wybierz interesującą Cię aplikację, taką jak iMessage, WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram itd..

Pamiętaj, że ta sama metoda dotyczy także najnowszych modeli iPada Pro.

Zrzut ekranu w modelu iPhone 8, 8 Plus i starszych

Jeśli używasz iPhone’a 8 , iPhone’a 8 Plus lub modelu starszego, a także iPada z przyciskiem Home, zrzuty ekranu nadal są bardzo łatwe do zrobienia.

Wykonaj zrzut ekranu trzymając górny przycisk lub przycisk boczny, w zależności od urządzenia, oraz dodatkowo przycisk “Home”.

Podobnie jak w przypadku nowszych modeli iPhone’a, możesz dodawać rysunki i tekst, dotykając wyświetlonej miniatury lub udostępniać obraz bez zmian przez dłuższe przytrzymanie miniaturki.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz