AirPods konfiguracja – Jak to zrobić po raz pierwszy?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

airpods podłączanie

Uruchom nowe słuchawki AirPods

Jeśli zainwestowałeś w parę bezprzewodowych słuchawek dousznych do swojego iPhone’a, to istnieje bardzo duża szansa, że wybór padł na Apple AirPods lub nowo wydaną serię AirPods Pro .

Nie wszyscy byli entuzjastami bezprzewodowego projektu słuchawek AirPods podczas ich premiery, ale teraz możemy to śmiało powiedzieć, że produkt ten przyjął się jako “Must have”. Jeśli zastanawiasz się od czego rozpocząć swoją przygodę ze swoimi AirPods’ami, oto kilka prostych kroków, które musisz wykonać, aby je uruchomić.

Z AirPods można korzystać zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS – jeśli jednak próbujesz połączyć się z iPhonem, musisz wykonać kroki 1-2, zanim pojawi się monit o połączenie. 

1. Naładuj swoje AirPods

Dziękujemy Apple! Zanim usłyszysz pierwszy dźwięk ze słuchawek, będziesz musiał je najpierw naładować. Na spodzie obudowy znajduje się złącze Lightning, które należy podłączyć. Warto nadmienić, że obudowa słuchawek jest power bankiem, który będziemy ładować około 8 godzin. Same słuchawki natomiast ładują się około 4 godzin, co daje maksymalnie 12 godzin ładowania. Światło LED wewnątrz obudowy zaświeci się na zielono po osiągnięciu maksymalnego poziomu. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy to naprawdę na bardzo długo!

2. Włącz Bluetooth

Następnie upewnij się, że Bluetooth jest włączony na każdym urządzeniu, z którym próbujesz się połączyć. Zwykle skrót Bluetooth znajduje się w skrótach, u góry smartfona lub komputera stacjonarnego, ale oczywiście możesz również przejść z poziomu Ustawień.

3. Aktywuj parowanie AirPods

Może Cię to zdziwić, ale podłączenie słuchawek AirPods do smartfona, laptopa lub innego urządzenia, jest możliwe dopiero wtedy kiedy dwie słuchawki znajdują się w białym etui – stacji dokującej.

Odwróć case AirPodsów i poszukaj białego kółeczka. Oto właśnie przycisk parowania. Przytrzymaj, aż lampka stanu wewnątrz obudowy zacznie migać na bursztynowo, zanim zmieni kolor na biały.

4. Zakończ parowanie

Na smartfonie lub laptopie przejdź do „Połącz z urządzeniem” – choć w różnych systemach operacyjnych może to brzmieć nieco inaczej – i wybierz z dostępnej listy AirPodsy.

Gratuluję, udało się sparować słuchawki! Nie musisz się od teraz przejmować frustrującymi kabelkami. Obojętnie, czy słuchasz muzyki na Youtube, Spotify, iTunes, czy chcesz wykonać rozmowę – AirPods to prawdziwy, niezawodny,  bezprzewodowy dźwięk! 

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz