Jak pobierać filmy z Instagrama?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

instagram pobieranie filmów

Zachowaj wyjątkowe wspomnienia na stałe!

Zapisywanie filmów na Instagramie nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, możesz to zrobić jeśli masz odpowiednie narzędzia.

Na Instagramie początkowo chodziło przede wszystkim o życie chwilą i dzielenie się nią z przyjaciółmi i rodziną. Za pomocą kilku dotknięć możesz zrobić zdjęcie lub nagrać wideo i udostępnić je obserwującym. Możesz także przeglądać zdjęcia i filmy udostępnione innym osobom – ale co, jeśli masz ochotę zapisać film do obejrzenia w trybie offline, zrobić z niego “Mema” albo zachować jako inspirację na później?

Instagram ułatwia znajdowanie i dodawanie do zakładek filmów, które mogą Cię zainteresować, ale nie oferuje wbudowanej opcji pobierania filmów. Jeśli chcesz pobrać filmy z Instagrama, będziesz musiał skorzystać z narzędzi zewnętrznych firm.

Niezależnie od tego, czy Instagrama używasz na komputerze, telefonie komórkowym, czy tablecie, istnieją różne opcje pobierania filmów. Oto przedstawiamy najlepsze rozwiązania.  

Zapisz film z Instagrama na swoim komputerze

Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają pobierać filmy z Instagrama i wszystkie działają w ten sam sposób. Jednym z najłatwiejszych i najbardziej niezawodnych jest jednak DreDown.

Aby skorzystać z witryny, musisz najpierw odwiedzić Instagram i odnaleźć wideo, które Cię interesuje. Skopiuj adres URL z paska adresu przeglądarki internetowej, przejdź do strony DreDown, kliknij link Instagram na stronie u góry, a następnie wklej adres URL. Naciśnij przycisk “Dalej”, poczekaj aż film zostanie przeanalizowany, a następnie pobierz go.

Wystrzegaj się niesprawdzonych portali, które oferują podobne usługi. Mogą one zawierać złośliwe reklamy, które zainfekują Twój komputer.

Pobierz filmy z Instagrama na iPhonie

Ograniczenia bezpieczeństwa obowiązujące w iOS sprawiają, że pobieranie filmów z Instagrama nie jest tak proste jak na komputerze, lecz nie jest niemożliwe – wystarczy właściwa aplikacja.

Jedną z opcji jest “Documents 5 by Readdle“. Skopiuj adres URL posta z filmikiem, a następnie wejdź do aplikacji i otwórz przeglądarkę (ikonka kompasu). Przejdź na stronę: DownloadGram.com i wklej skopiowany wcześniej link. Następnie kliknij przycisk pobierania – prawdopodobnie od razu otworzy Ci się iTunes, lecz cofnij się z powrotem do aplikacji i teraz wystarczy już tylko zapisać plik.

Pobierz filmy z Instagrama na Androidzie

Użytkownicy Androida mają kilka opcji pobierania filmów z Instagrama, w tym opcja skorzystania z opcji przeglądarkowej. Jeśli jednak zamierzasz pobierać większą ilość filmików możesz użyć aplikacji, aby to trochę ułatwić. Jedną z takich opcji jest “Video Downloader for Instagram” , bezpłatna aplikacja, która robi wszystko, co sugeruje jej nazwa. Ponieważ aplikacja jest bezpłatna, będziesz musiał znosić reklamy, ale jest to niewielkie rozproszenie

W aplikacji Instagram dotknij trzy kropkowego przycisku w prawym górnym rogu posta, z którego chcesz zapisać wideo, i wybierz „Kopiuj link”. Przejdź do Video Downloader i wybierz opcję „Wklej”. To wszystko.

4.5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz