Baterie Andida – opinie, testy, problemy

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

andida

Andida to producent zamienników baterii, a raczej akumulatorów do telefonów komórkowych. Produkty tej firmy znajdują się w dużych supermarketach, a serwis Allegro jest wręcz nimi przepełniony. Czy warto skorzystać z ich oferty i zakupić akumulator marki Andida? Odpowiadamy poniżej.

Opinie o bateriach Andida

Sklepy internetowe jak i fora internetowe przepełnione są wieloma różnorodnymi opiniami o produktach tej marki. Możemy znaleźć zarówno negatywne opinie jak i nie trzeba długo szukać, aby znaleźć także te pozytywne. Zdaje sobie sprawę, że może to wprowadzać wiele osób w dezorientację i wtedy starają się znaleźć inne źródło wiarygodnych informacji.  

Weźmy jednak pod uwagę, iż część opinii należy odrzucić ze względu na zakup ich przez samych producentów w celu poprawy wizerunku. Natomiast to także działa w drugą stronę – konkurencja także potrafi oczerniać. 

Kiedy ten sposób weryfikacji zawodzi, należy poszukać innych.

Testy baterii Andida 

Sprawę może odmienić rzetelnie wykonany test. Nie taki, który zleca producent, lecz niezależny, odzwierciedlający stan faktyczny baterii. Zakup baterii także powinien być wprost z półki sklepowej, a nie od producenta w celach testu – wiadomo jaki będzie wynik. Oprócz tego wystarczy zwykły tester do baterii, który umożliwia pomiar napięcia oraz jej faktyczną pojemność. 

Takie testy możecie znaleźć na YouTube. Wyniki? Porażające. 

Niestety, okazuje się, że zakupione baterie firmy Andida posiadają w rzeczywistości o 30-50% mniejszą pojemność niż ta deklarowana na opakowaniu. Oznacza to, że oferowany produkt w praktyce jest dużo droższy niż konkurencji. 

Nie warto demonizować elektroniki produkowanej w chinach, bo nawet Apple produkuje tam podzespoły. Natomiast dopuszczenie do produkcji produktu, który w tak dużym stopniu odbiega od wartości deklarowanych stanowczo przesądza o niskich standardach jakościowych stosowanych przez firmę. Tak, takie badania są przeprowadzane na bieżąco podczas produkcji. 

 Nie tylko mała pojemność baterii

Problemy, z którymi mogą borykać się właściciele telefonów z bateriami tej firmy może być jeszcze większe. Wśród opinii można znaleźć takie przykłady jak szybko rozładowujący się telefon, gorący telefon, czy też skacząca pojemność baterii. To wszystko może być świadectwem zastosowania słabej jakości konektorów – czyli elektroniki, która ma problem z komunikacją z telefonem.

Jeśli macie inne problemy, czy też chcecie stanąć w obronie opinii tej firmy, napiszcie. Chętnie uzupełnimy artykuł o brakujące informacje. 

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz