Czym się kierować przy wyborze drukarni internetowej?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

drukarni internetowej

W dzisiejszych czasach większość ludzi ma w swoim domu drukarkę, lecz bywa tak, że nie spełnia ona ich oczekiwań. W takim wypadku alternatywą jest skorzystanie z drukarni internetowej, która oferuje wysokiej jakości wydruki bez konieczności wychodzenia z domu.

Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy jest technologią, która polega na naświetleniu wałka połączonego z tonerem. Za pomocą wałka na wybrany nośnik, np. papier, folia PCV przenoszony jest obraz. Ważne jest, aby nośnik pod wałkiem był elastyczny.

Działanie drukarni internetowej

Profesjonalna drukarnia internetowa udostępnia swoim klientom system, który umożliwia darmowe wykonanie własnego projektu przy użyciu gotowych szablonów znajdujących się na stronie drukarni.

Po stworzeniu projektu należy zarejestrować się na stronie drukarni i dokonać wyboru papieru, na jakim projekt ma być drukowany, ilości drukowanych elementów, jak mają być one wykończone oraz zabezpieczone, a także jaki ma być ich format. Podczas składania zamówienia należy pamiętać, że za usługę płaci się z góry.

Korzystając z drukarni internetowej, można wydrukować wizytówki, różnego rodzaju foldery oraz plakaty, a także dokumenty firmowe lub urzędowe. W drukarni takiej wydrukować można także książki, choć jest to dość skomplikowany proces w szczególności, jeśli książka ma mieć strony czarno-białe i kolorowe.

Jak dokonać wyboru drukarni internetowe?

Podczas wyboru drukarni online należy sprawdzić, czy takowa firma istnieje i jest legalna. W tym celu trzeba sprawdzić dane adresowe firmy oraz informacje o firmie znajdującej się na stronie drukarni. Na stronie internetowej znaleźć powinien się numer NIP, który umożliwi sprawdzenie, czy firma istnieje.

Ważny jest także adres firmy oraz informacje czy wykonane druki odebrać można osobiście. Jeśli brakuje adresu, wówczas należy być ostrożnym, ponieważ dana firma może nie istnieć. 

Podczas wyboru drukarni online należy zwrócić uwagę na ceny oraz usługi, jakie dana firma świadczy, ponieważ warto upewnić się, czy nasze zamówienie może być w niej zrealizowane.

Ważne jest, by przejrzeć portfolio drukarni, ponieważ pozwoli to na ocenę dotychczasowych projektów wykonanych przez firmę oraz uwierzytelni ją. Podczas wyboru drukarni ważny jest także czas realizacji zamówienia oraz możliwość zlecenia druku na cito, ponieważ często zachodzi potrzeba wydrukowania czegoś na już.

Wybierając drukarnię internetową, można kierować się opiniami klientów, które znaleźć można na stronie firmy lub opiniami znajomych, którzy z usług danej drukarni korzystali.

Zalety drukarni internetowej

Drukarnia internetowa jest przede wszystkim wygodna, ponieważ można w niej wydrukować potrzebne materiały bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystkie ustalenia dotyczące zlecenia ustalić można telefoniczne, mailowo lub poprzez założenia konta na stronie internetowej drukarni.

Dzięki temu, że zlecenie wykonania usługi zajmuje mniej czasu, zamówienie może zostać wykonane szybciej. Jeśli zajdzie potrzeba wprowadzenia poprawki w drukowane pliki można wprowadzić je od razu.

Kolejną zaletą jest to, że dzięki formularzowi, jaki trzeba wypełnić przed złożeniem zamówienia, osoby je wykonujące wiedzą jak mają wydrukować pliki, ile ma ich być, jaki mają mieć format oraz na jakim papierze mają  być wydrukowane. Formularz ten pozwala także od razu poznać cenę usługi.

Drukarnia internetowa wykonuje usługi w określonych godzinach, ale zamówienie można wysłać w dogodnej dla nas godzinie zarówno w dzień, jak i w nocy. Ten etap pozwala grafikowi przygotować projekt i skonsultować go ze zleceniodawcą.

Otwarcie drukarni generuje mniejsze koszty niż drukarnia stacjonarna i ma to wpływ na cenę świadczonych usług. Drukarnia online nie musi zatrudniać handlowców, ponieważ zamówienia składane są przez stronę internetową. Drukarnia internetowa pozwala także na porównanie cen z konkurencją, co umożliwia klientom wybór dogodnej oferty.

Kolejną ważną zaletą jest możliwość wyboru drukarni spoza miasta, a także województwa. Często przy dużych zamówieniach drukowane pliki wysyłane są kurierem do zleceniodawcy w cenie promocyjnej lub całkiem za darmo.

Oceń post

Dodaj komentarz