Jak być w Dla Ciebie na TikToku?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

Jak być w Dla Ciebie na TikToku - poradnikinet

TikTok jest niezwykle popularną aplikacją, a zakładka Dla Ciebie wciąż zdaje się być tajemnicą. Twórcy łapią się za głowę, zastanawiając się co zrobić, żeby ich filmiki znalazły się w tym miejscu. Czy istnieją jakieś triki na to, żeby nasze treści zostały w ten sposób pokazane użytkownikom TikToka? Okazuje się, że tak! Jak być w Dla Ciebie na TikToku? Już tłumaczymy!

Czym jest zakładka Dla Ciebie na TikToku?

Zakładka Dla Ciebie to nic innego jak spersonalizowana strona główna aplikacji, na której użytkownicy TikToka spędzają większość czasu. Algorytm aplikacji wybiera dla nas filmy na podstawie naszych przeszłych interakcji oraz długości oglądania innych treści. Tak otrzymujemy spersonalizowaną stronę główną, w której (w założeniu) znajdziemy treści, które nas zainteresują. Jak być w Dla Ciebie na TikToku? Oto kilka praktycznych rad!

Twórz materiały wysokiej jakości

Jakość to podstawa. Na takie filmy milej się patrzy i dużo częściej zdobywają one polubienia na TikToku, co jeszcze bardziej zwiększa ich popularność. Nie musimy jednak używać niesamowicie drogiego sprzętu, żeby nagrywać wideo dobrej jakości. Zazwyczaj wystarczy nasz standardowy smartfon i dobre oświetlenie. To ono jest tutaj kluczowe. Należy nagrywać w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, najlepiej pełnego światła dziennego. Warto zadbać też o kompozycję samego filmu, czyli o to, gdzie znajdujemy się my i co jeszcze widać w kadrze. W ten sposób jakość naszych TikToku znacząco wzrośnie.

Używaj modnych dźwięków

TikTok znany jest z tego, że można na nim używać jakichkolwiek utworów muzycznych bez obaw o prawa autorskie. Dlatego też bardzo często powstają modne dźwięki, których używa wielu twórców. Jeśli zależy nam na popularności, warto zwrócić na nie uwagę. W zakładce, w której wybieramy muzykę do filmu, na samej górze pojawiają się dźwięki, które są aktualnie popularne. Warto wybrać stamtąd coś, co będzie nam odpowiadało. Nie warto jednak wybierać piosenek, które nam się nie podobają. Najważniejszym jest bycie autentycznym!

Korzystaj z popularnych hasztagów

Niemal wszystkie filmiki, które zobaczymy w Dla Ciebie mają odpowiednie hashtagi. Najpopularniejszymi z nich będą #dlaciebie, #dc (skrót od Dla Ciebie) oraz #4u (wersja angielska). Oczywiście nie musimy ograniczać się do tych trzech tagów. Warto wybrać coś, co jest nie tylko popularne, ale też odnosi się w jakiś sposób do treści naszego filmu. Warto pamiętać, że różne społeczności na TikToku używają przeróżnych hasztagów, na które również warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy dotrzeć do szczególnej grupy widzów.

Wypróbuj różne długości filmów

Obecnie TikTok pozwala na nagrywanie filmów o maksymalnej długości trzech minut. Warto poeksperymentować z długością i spróbować nagrać kilka krótszych i kilka dłuższych filmów. Algorytm aplikacji bierze pod uwagę średni czas oglądania pod uwagę, więc może się okazać, że jedni użytkownicy wolą krótkie filmy, a inni nieco dłuższe. Musimy też wtedy obserwować, ile wyświetleń zdobywają nasze dzieła i co radzi sobie lepiej, niż pozostałe. Dzięki temu szybko zobaczymy jaki format najbardziej odpowiada nam i naszym widzom, dzięki czemu nasze filmiki staną się znacznie popularniejsze w krótkim czasie.

Uczestnicz w trendach

TikTok w zasadzie opiera się na różnych trendach. Jeśli dany format, piosenka lub taniec jest akurat popularny, istnieje duża szansa, że jeśli też go nagramy, algorytm pokaże naszego TikToka innym użytkownikom, którzy reagowali na podobne trendy w przeszłości. Warto obserwować co akurat dzieje się w aplikacji i starać się dopasować swoje treści do tego, co widzimy. Oczywiście najważniejsza jest oryginalność, więc nie powinniśmy nikogo kopiować, ale delikatna inspiracja (szczególnie jeśli oznaczymy oryginalnego twórcę) z pewnością będzie w porządku i przyniesie dużo dobrego dla naszego konta.

Zdobycie popularności na TikToku jest łatwiejsze niż się może wydawać! Jeśli zastosujesz powyższe rady, z pewnością szybko znajdziesz się w Dla Ciebie, a później będzie już z górki.

Oceń post

Dodaj komentarz