Spektakle biograficzne o muzykach

Krzysztof Werczyński

Updated on:

spektakle muzyczne

Filmy i spektakle biograficzne poświęcone znaczącym postaciom przyciągają widzów do kin i teatrów. Nic więc dziwnego, że stale powstają kolejne produkcje opowiadające o znanych artystach, naukowcach, politykach i sportowcach.

Spektakle biograficzne

Spektakle biograficzne opowiadają o życiu lub fragmentach z życia konkretnej osoby, która istniała naprawdę. Niekiedy historia jest nieco przerobiona i zawiera fikcyjne sceny.

Osobistości ze świata muzyki są niezwykle ciekawymi postaciami. Często opowieść o nich stanowi punkt wyjścia do prezentacji ich utworów.

Przykładami doskonałych sztuk biograficznych poświęconych muzykom są “Boska!” Teatru Polonia, czyli komedia o Florence Foster Jenkins, “Abonament na szczęście” SCENY RELAX lub “Nim wstanie dzień” w Teatr Rampa.

Teatr Rampa “Nim wstanie dzień”

“Nim wstanie dzień” to wyjątkowo oryginalna propozycja wśród sztuk biograficznych. Sztuka wyreżyserowana przez Krzysztofa Witkowskiego opowiada o wybitnym kompozytorze i wirtuozie jazzu – Krzysztofie Komedzie.

Muzyk zyskał wielką sławę dzięki wielkiemu talentowi, oryginalności i ogromnej muzycznej wyobraźni. “Astigmatic” – jedna z płyt muzyka, często jest uważana za jedną z najważniejszych europejskich płyt jazzowych.

Spektakl “Nim wstanie dzień” pozwala też poznać twórcę z bardziej osobistej strony. Poznamy jego wspomnienia, przeżycia i relacje z przyjaciółmi Krzysztofa Witkowskiego, m.in. Romanem Polańskim, Markiem Hłaską i Jurkiem Abratowskim.

Oceń post

Dodaj komentarz