Jak odpowiednio dobrać okulary korekcyjne?

Artykuł zewnętrzny

Updated on:

okulary korekcyjne

Szacuje się, że co drugi Polak ma problemy ze wzrokiem. Najczęściej wadę niweluje się poprzez okulary korekcyjne. Są zdecydowanie chętniej wybierane, niż soczewki kontaktowe. Popularność okularów wynika z ich stale nieustającej mody. To jeden z elementów, który na przestrzeni wielu lat nie stracił na swojej atrakcyjności. Od niedawna prócz oczywistej funkcjonalności, okulary służą również podkreśleniu indywidualnego wizerunku. Jak odpowiednio dobrać oprawki? Na co zwrócić uwagę?

Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto pamiętać, że okulary korekcyjne można dobierać ze względu na kilka kryteriów. Na wstępie warto określić rodzaj wady wzroku – czy jest to daleko- czy krótkowzroczność. Dla osób, które mają problemy z widzeniem w dalszej perspektywie, mogą lepiej pasować oprawki dostarczające większego pola. Inaczej będzie w przypadku okularów stosowanych do czytania – wtedy oprawki powinny być nieco mniejsze. Ponadto przy wysokich wartościach korekcyjnych warto wybierać bardziej zabudowane ramki z tworzywa.

Niezmiennie jednak podkreśla się, że oprawki powinny być dobierane do kształtu twarzy. Niezależnie od tego, jaką posiada się aktualnie wadę wzroku. Dobranie okularów względem tego kryterium pozwoli nie tylko na wybór odpowiednio pasujących okularów do twarzy, ale także zapewni nietuzinkowy element, który może podkreślać aktualne założenia modowe.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

W podstawowym wariancie rozróżnia się pięć kształtów twarzy:

  • okrągłą,
  • trójkątną,
  • owalną,
  • kwadratową,
  • podłużną.

Żeby zakwalifikować swoją twarz do któregoś z powyższych kształtów, należy określić m.in. najszerszą część (kości policzkowe, szczęka, okolice skroniowe), rodzaj podbródka czy wysokość czoła. I tak – okrągła twarz charakteryzuje się niemal równomierną szerokością i wysokością całej twarzy, a także niskim czołem i zaokrąglonym podbródkiem. Dla takich osób szczególnie poleca się oprawy kwadratowe lub prostokątne o klasycznym kształcie z mocnym zaznaczeniem. Należy jednoznacznie unikać tych okrągłych. Te będą idealnie pasować osobom o trójkątnej twarzy, a więc z wysokim i szerokim czołem. Im z kolei odradza się analogicznie wyboru poprzednio wymienionych.

Twarz owalna cechująca się szeroko rozstawionymi kośćmi policzkowymi i dość wysokim czołem powinna skłaniać do wyboru opraw dopasowanych swoim wymiarem do najszerszego miejsca. Istnieje jednak pełna dowolność co do formy oprawek (te mogą być zarówno klasyczne, jak i w okrągłym wariancie). Kwadratowy kształt twarzy cechujący są dość szerokim czołem i podbródkiem to szansa dla wyboru oprawek w stylu “aviator”. Należy przy tym unikać kanciastych wariantów. Z kolei ostatni z wymienionych kształtów, wyróżniający się pionową linią podbródka, policzków i skroni, powinien przekonać do wyboru owalnych opraw.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto pamiętać, że okulary korekcyjne z EyeWear24 rzadko kupowane są na chwilę. To zakup, który ma posłużyć przez kilka najbliższych lat. Z racji tego, warto postawić na solidną jakość wykonania. Taką będą prezentowały markowe oprawki od renomowanych producentów. Dzięki dostarczeniu rozwiązań powstałych z najwyższej klasy materiałów, można być pewnym, że będzie to dobry zakup. Warto przy tym pamiętać, że wybór tanich oprawek z pewnością będzie miał przełożenie nie tylko na trwałość produktu, ale i przede wszystkim na komfort użytkowania. Ten z kolei jest niezwykle istotny.Okulary korekcyjne powinny być produktem, który nie tylko pozwoli na eliminację wady wzroku, ale dodatkowo będzie dobrze wyglądać, a nade wszystko – trwale wytrzyma trudy dnia codziennego. Warto o tym pamiętać przy zakupie i wybierać rozwiązania od sprawdzonych producentów.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz