Technologia

Jak pobrać film z Twittera?

Pobieranie filmów z Twittera tak samo jak z Youtube, czy Instagrama jest bardzo łatwe, jeśli użyjesz do tego odpowiednich narzędzi. W tym poradniku opiszemy sposoby na pobieranie filmów w zależności od posiadanego urządzenia – komputera, telefonu z androidem i telefonu z iOS’em.

W przypadku próby pobrania zdjęć z Twittera, sprawa jest banalna – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i kliknąć “zapisz”. Niestety w przypadku filmów trzeba zastosować inną technikę. Jeśli jesteś użytkownikiem Twittera na komputerze za pomocą przeglądarki internetowej w systemie Windows, macOS lub Linux, istnieje wiele narzędzi online za pomocą, których można pobierać filmy. Wiele z tych narzędzi może być wykorzystanych również na urządzeniach mobilnych, lecz jeśli zamierzasz robić to częściej, warto ściągnąć dedykowaną aplikację do pobierania filmów.

Przejdź na skróty:

SaveTweetVid

SaveTweetVid to przeglądarkowy program do pobierania nie tylko wideo, a także GIF-ów i plików audio, które można znaleźć na Twitterze. W celu pobrania wideo zawartego w Tweecie, musisz podać jego adres URL.

Możliwe, że film był wyświetlony na Twojej osi czasu, na Twitterze. Musisz wejść bezpośrednio na ten Tweet, klikając w tekst lub klikając w jego znacznik czasu. Pojawia się on nad Tweetem, obok nazwy użytkownika, który udostępnił wideo.

Po otwarciu Tweeta, adres URL znajdziesz w pasku adresu przeglądarki internetowej, skopiuj go. Przejdź do strony SaveTweetVid i wklej adres URL w polu oznaczonym „Wprowadź adres URL na Twitterze”. Zobaczysz listę możliwych filmów do pobrania z Twittera w różnych rozdzielczościach, w tym 720p, 480p i 320p. Kliknij przycisk „Pobierz” obok interesującej Cię wersji, a wideo zacznie się odtwarzać. W prawym dolnym rogu okna wideo kliknij przycisk trzech kropek, a następnie kliknij opcję „Pobierz” w wyświetlonym menu. To wszystko.

W liście wszystkich rozdzielczości zauważysz kody QR – kod kreskowy, który jest odczytywany przez każdy smarfton. Wystarczy, że wejdziesz w aparat i najedziesz na wybrany kod, a komórka zapyta się, czy przejść do danej strony. Jeśli klikniesz Tak, to włączy się przeglądarka, a plik zacznie automatycznie ściągać na urządzenie mobilne. Jest to super rozwiązanie w przypadku okazjonalnego ściągania, ponieważ w przypadku kiedy chcesz regularnie pobierać filmy z Twittera na telefon, istnieje lepsze rozwiązanie.

iOS

Użytkownicy iOS mogą użyć aplikacji “Dokumenty”, aby pobrać filmy z Twittera. Jeśli jej nie posiadasz, to koniecznie zainstaluj, jest bezpłatna. Otwórz aplikację Twitter i znajdź film, który Cię interesuje, a następnie kliknij przycisk udostępniania (strzałka w górę) pod tweetem. Stuknij „Udostępnij tweet przez”, a następnie stuknij „Kopiuj link”.

Teraz przejdź do aplikacji “Dokumenty” i wciśnij ikonę kompresji w prawym dolnym rogu, a uruchomisz przeglądarkę. Wejdź na stronę Twitter Video Downloader Online i wklej wcześniej skopiowany adres URL. Następnie wybierz jakość filmu, który Cię interesuje i kliknij przycisk “Pobierz”. 

Android

Użytkownicy Androida mają trochę łatwiej dzięki odpowiednio nazwanej aplikacji Download Twitter Videos. Po zainstalowaniu tej aplikacji uruchom Twittera i dotknij ikony “Udostępnij”. Teraz dotknij przycisku pobierania, a zostaniesz zapytany, którą wersję wybranego wideo chcesz pobrać. Wybierz interesującą Cię wersję, a film zostanie od razu pobrany.

5/5 - (6 votes)

Mikołaj Mikiciuk

Absolwent kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie Marketingiem oraz Innowacyjne Zarządzanie Marką na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się rozwojem małych i średnich firm opracowując i wprowadzając nowe strategie marketingowe oraz sprzedażowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.