Technologia

Jak pobrać film z Twittera?

Pobieranie filmów z Twittera tak samo jak z Youtube, czy Instagrama jest bardzo łatwe, jeśli użyjesz do tego odpowiednich narzędzi. W tym poradniku opiszemy sposoby na pobieranie filmów w zależności od posiadanego urządzenia – komputera, telefonu z androidem i telefonu z iOS’em.

W przypadku próby pobrania zdjęć z Twittera, sprawa jest banalna – wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i kliknąć “zapisz”. Niestety w przypadku filmów trzeba zastosować inną technikę. Jeśli jesteś użytkownikiem Twittera na komputerze za pomocą przeglądarki internetowej w systemie Windows, macOS lub Linux, istnieje wiele narzędzi online za pomocą, których można pobierać filmy. Wiele z tych narzędzi może być wykorzystanych również na urządzeniach mobilnych, lecz jeśli zamierzasz robić to częściej, warto ściągnąć dedykowaną aplikację do pobierania filmów.

SaveTweetVid

SaveTweetVid to przeglądarkowy program do pobierania nie tylko wideo, a także GIF-ów i plików audio, które można znaleźć na Twitterze. W celu pobrania wideo zawartego w Tweecie, musisz podać jego adres URL.

Możliwe, że film był wyświetlony na Twojej osi czasu, na Twitterze. Musisz wejść bezpośrednio na ten Tweet, klikając w tekst lub klikając w jego znacznik czasu. Pojawia się on nad Tweetem, obok nazwy użytkownika, który udostępnił wideo.

Po otwarciu Tweeta, adres URL znajdziesz w pasku adresu przeglądarki internetowej, skopiuj go. Przejdź do strony SaveTweetVid i wklej adres URL w polu oznaczonym „Wprowadź adres URL na Twitterze”. Zobaczysz listę możliwych filmów do pobrania z Twittera w różnych rozdzielczościach, w tym 720p, 480p i 320p. Kliknij przycisk „Pobierz” obok interesującej Cię wersji, a wideo zacznie się odtwarzać. W prawym dolnym rogu okna wideo kliknij przycisk trzech kropek, a następnie kliknij opcję „Pobierz” w wyświetlonym menu. To wszystko.

W liście wszystkich rozdzielczości zauważysz kody QR – kod kreskowy, który jest odczytywany przez każdy smarfton. Wystarczy, że wejdziesz w aparat i najedziesz na wybrany kod, a komórka zapyta się, czy przejść do danej strony. Jeśli klikniesz Tak, to włączy się przeglądarka, a plik zacznie automatycznie ściągać na urządzenie mobilne. Jest to super rozwiązanie w przypadku okazjonalnego ściągania, ponieważ w przypadku kiedy chcesz regularnie pobierać filmy z Twittera na telefon, istnieje lepsze rozwiązanie.

iOS

Użytkownicy iOS mogą użyć aplikacji “Dokumenty”, aby pobrać filmy z Twittera. Jeśli jej nie posiadasz, to koniecznie zainstaluj, jest bezpłatna. Otwórz aplikację Twitter i znajdź film, który Cię interesuje, a następnie kliknij przycisk udostępniania (strzałka w górę) pod tweetem. Stuknij „Udostępnij tweet przez”, a następnie stuknij „Kopiuj link”.

Teraz przejdź do aplikacji “Dokumenty” i wciśnij ikonę kompresji w prawym dolnym rogu, a uruchomisz przeglądarkę. Wejdź na stronę Twitter Video Downloader Online i wklej wcześniej skopiowany adres URL. Następnie wybierz jakość filmu, który Cię interesuje i kliknij przycisk “Pobierz”. 

Android

Użytkownicy Androida mają trochę łatwiej dzięki odpowiednio nazwanej aplikacji Download Twitter Videos. Po zainstalowaniu tej aplikacji uruchom Twittera i dotknij ikony “Udostępnij”. Teraz dotknij przycisku pobierania, a zostaniesz zapytany, którą wersję wybranego wideo chcesz pobrać. Wybierz interesującą Cię wersję, a film zostanie od razu pobrany.

5/5 - (6 votes)

Mikołaj Mikiciuk

Absolwent kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie Marketingiem oraz Innowacyjne Zarządzanie Marką na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się rozwojem małych i średnich firm opracowując i wprowadzając nowe strategie marketingowe oraz sprzedażowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.