Jak zablokować numer na iPhonie?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak zablokować numer iphone

Wykonaj kilka prostych kroków i ciesz się spokojem!

Wszyscy chyba doświadczyliśmy kiedyś takiej sytuacji, w którym marzyliśmy, żeby ktoś nigdy do nas więcej nie dzwonił. Najczęściej podawanym i blokowanym numerem zapewne będzie nachalny telemarketer albo dzwoniące automaty. Jeśli dręczą Cię jakieś uciążliwe osoby lub po prostu potrzebujesz trochę przerwy od danej osoby, możesz zablokować numer za pomocą systemu iOS. Nie martw się, proces jest całkowicie odwracalny.

Uwaga! Blokowanie numeru różni się od aktywacji trybu “nie przeszkadzać”. Blokowanie kontaktu uniemożliwia telefonowanie i wysyłanie SMS-ów od takiej osoby. Natomiast funkcja “nie przeszkadzać” po prostu wycisza powiadomienia. 

Istnieją dwa sposoby blokowania dzwoniących w systemie iOS i oba są stosunkowo proste. Pierwszy z nich możliwy jest do wykonania kiedy już do nas ktoś zadzwonił, a drugi sposób umożliwia zablokowanie potencjalnie zagrożonego numeru. 

Jak zablokować numer dzwoniącego?

Po rozłączeniu się z uciążliwym rozmówcą przejdź do widoku Połączenia, a następnie wybierz zakładkę „Ostatnie”. Naciśnij ikonę „i” obok połączenia w rejestrze połączeń.

iphone blokowanie połączeń
iphone blokowanie numeru
jak zablokować rozmówcę iphone

Zauważysz na dole strony, że istnieje opcja „Blokuj tę osobę”. Naciśnij to miejsce, a następnie potwierdź. Gratuluję! Od teraz ten numer jest zablokowany!

Jak zablokować numer zawczasu?

Czasami chcesz kogoś zablokować, zanim będzie on mógł się z tobą skontaktować i jest to także bardzo łatwe. W tym celu dany numer musisz dodać jako kontakt. 

Jeśli już to zrobisz, przejdź do Ustawień, a następnie wybierz „Telefon”, a następnie przejdź do podmenu o nazwie „Zablokowane numery”. Tutaj znajdziesz listę wszystkich zablokowanych numerów. Przewijając w dół znajdziesz opcję zablokowania kolejnego kontaktu. Wybierz przed chwilą stworzony kontakt, a na pewno nie dzwoni do Ciebie!

lista zablokowanych numerow iphone
iphone jak zablokować numer

Możesz także po prostu przejść do kontaktu i przewinąć w dół do opcji „Blokuj tę osobę”, tak jak zrobiliśmy to w poprzednim przypadku. 

Jak odblokować numer?

Odblokowanie numeru jest tak samo łatwe jak jego zablokowanie, więc jeśli popełniłeś błąd lub zmieniłeś zdanie, po prostu przejdź do kontaktu i wybierz opcję „Odblokuj tego dzwoniącego”, aby go przywrócić.

Wiesz także gdzie szukać listy zablokowanych numerów, więc jeśli nie pamiętasz konkretnego kontaktu, który został przez Ciebie zablokowany, możesz sprawdzić to w tym miejscu. Po przejściu do listy zablokowanych kontaktów naciśnij „Edytuj”, a następnie usuń numer lub po prostu przesuń kontakt w lewo, a następnie “Odblokuj”. 

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz