Jak wyłączyć Asystenta Google?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

asystent google jak wyłączyć

Powiedz “do widzenia” dla poleceń głosowych 

Asystent Google może być czasem pomocnym narzędziem ułatwiającym nawigację po gadżetach, ale z drugiej strony jest potrafi być także irytujący. Istnieje także ekonomiczny powód wyłączenia, a mianowicie mniejsze zużycie baterii, ponieważ telefon nie oczekuje komend głosowych. Jeśli podzielasz to zdanie, to dobrze byłoby dowiedzieć się jak wyłączyć tą funkcjonalność.

Skoro Asystent Google jest tak mądry, to dlaczego nie reaguje na słowa „odinstaluj się, Google”? Opcja wyłączenia aktywowanego głosem towarzysza jest ukryta głęboko w ustawieniach. Dlatego stworzyliśmy ten prosty przewodnik, który pomoże Ci szybko wyłączyć Asystenta Google.

Jak wyłączyć Asystenta Google

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby wyłączyć Asystenta Google, jest otwarcie aplikacji Google. Wszystkie telefony z Androidem będą miały zainstalowaną tą aplikację fabrycznie. Skorzystaj z głównego widoku aby znaleźć aplikację, może znajdować się w folderze z usługami Google.  

W aplikacji Google dotknij ikony w prawym dolnym rogu z napisem „Więcej” z trzema poziomymi kropkami. W tym menu wybierz „Ustawienia”, które powinny znajdować się jako jedna z ostatnich opcji na liście. W następnym widoku kliknij „Asystent Google”. Na górnym pasku wybierz „Asystent”, a następnie przewiń tę listę w dół aż na sam koniec, gdzie znajdziesz listę urządzeń, na których jest używany Asystent Google. Jednym z nich będzie twój telefon!

Na tym ekranie widzisz opcję “Google Asystent” wraz z przełącznikiem. Przełącz go, aby nie świecił się na niebiesko, a Twoje urządzenie zostanie odłączone od niego. 

Gratuluję! Teraz Asystent głosowy jest wyłączony. Nie oznacza to jednak, że pozbyliśmy się Asystenta na stałe. Możesz nadal otworzyć Asystenta Google ręcznie i wpisać żądanie na klawiaturze.

5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz