Technologia

Jak pobrać muzykę z SoundCloud?

Aplikacje z dostępem do muzyki online są coraz bardziej popularne. Bywają czasem sytuacje, w których potrzebujesz pobrać swoje ulubione utwory i słuchać ich niezależnie od miejsca i urządzenia. Niestety, aby słuchać utworów w SoundCloud w trybie offline na telefonie, potrzebujesz subskrypcji SoundCloud Go. Zatem – jak pobrać muzykę z SoundCloud? 

Oficjalne sposoby na pobieranie z SoundCloud

SoundCloud to skrzyżowanie bezpłatnej platformy do udostępniania muzyki i serwisu społecznościowego. Korzystają zarówno uznani jak i początkujący artyści, dlatego możesz znaleźć tutaj utwory, które nie są dostępne nigdzie indziej.

Posiadając członkostwo Unlimited możesz bez żadnych przeszkód (reklam) słuchać muzyki, a także mieć dostęp do utworów offline. Możesz pobrać utwór na swój komputer ze strony internetowej, a w aplikacji na telefon SoundCloud Go możesz wybrać opcję zapisu danego utworu do odtwarzania w trybie bez połączenia internetowego. Niestety funkcja ta ma ograniczenie – użytkownik, który przesyła utwór, musi udostępnić tą funkcję. 

Jak pobrać muzykę z SoundCloud na komputerze?

Pod każdym utworem przesłanym do SoundCloud zobaczysz kilka opcji: „Lubię to”, „Opublikuj ponownie”, „Udostępnij”, „Dodaj do następnego w kolejce” i „Więcej”. Jeśli utwór jest dostępny do pobrania, w sekcji „Więcej” zobaczysz taką opcję.

 1. Zaloguj się na swoje konto SoundCloud .
 2. Znajdź piosenkę, którą chcesz pobrać.
 3. Kliknij „Więcej”.
 4. Jeśli artysta udostępnił utwór do pobrania, w menu rozwijanym zobaczysz „Pobierz plik”.
 5. Kliknij „Pobierz plik”.
 6. Rozpocznie się pobieranie utworu i powinno być możliwe jej odtworzenie z pulpitu za pomocą programu takiego jak Muzyka/Windows Media Player.

Jak pobrać muzykę z SoundCloud w aplikacji mobilnej?

Użytkownicy z płatną subskrypcją SoundCloud Go mogą pobierać utwory do słuchania offline. Jednak w przeciwieństwie rozwiązania webowego nie pobierasz fizycznego pliku, możesz go tylko odsłuchać w aplikacji.

Aby pobrać utwory z aplikacji mobilnej SoundCloud, musisz najpierw dodać je do listy odtwarzania. 

 1. Otwórz aplikację i zaloguj się na swoje konto SoundCloud Go, aby rozpocząć bezpłatny okres próbny.
 2. Znajdź utwór, który chcesz zapisać do słuchania offline.
 3. Stuknij przycisk „Więcej”, który wygląda jak trzy poziome kropki, i stuknij „Dodaj do listy odtwarzania”. Utwórz listę odtwarzania lub dodaj ją do istniejącej.
 4. Kliknij ikonę trzech poziomych kropek na utworze, który chcesz pobrać.
 5. Aby znaleźć listę odtwarzania, przejdź do zakładki „Twoja biblioteka”, dotykając ikony pionowych linii w prawym dolnym rogu aplikacji.
 6. Puknij „Playlisty i albumy”. Możesz także kliknąć „Ulubione utwory”, jeśli zamiast tego chcesz pobrać wszystkie ulubione utwory.
 7. Stuknij listę odtwarzania, którą chcesz pobrać. Możesz pobrać tylko całą listę odtwarzania lub wszystkie polubione utwory naraz – nie możesz pobierać utworów pojedynczo.
 8. Stuknij ikonę pobierania (ze strzałką skierowaną w dół).

Twoja lista odtwarzania zostanie pobrana. Gdy to nastąpi, będziesz mógł słuchać tych piosenek bez połączenia z Internetem. Jeśli chcesz później usunąć utwory, dotknij tej samej strzałki skierowanej w dół, aby usunąć pobrane dane.

Nieoficjalny sposób na pobieranie z SoundCloud

Niestety nie wszystkie utwory dostępne na SoundCloud mają opcję pobierania muzyki. Ponadto cena płatnej subskrypcji jest dość wygórowana jak na nasze warunki, stąd też część z Was będzie z pewnością zainteresowana nieoficjalnymi sposobami na pobieranie muzyki z SoundCloud. 

Należy tutaj wspomnieć, iż piractwo jest nielegalne. Działania takie jak dalsza sprzedaż, odsłuchiwanie w miejscach publicznych są działaniami bezprawnymi i podlegają karze. Przedstawiamy poniższy opis czynności jak pobrać muzykę z SoundCloud jedynie w celach informacyjny i na użytek własny. 

 1. Zaloguj się na swoje konto SoundCloud .
 2. Znajdź piosenkę, którą chcesz pobrać.
 3. Skopiuj adres URL z przeglądarki.
 4. Przejdź na stronę KlickAud.
jak pobrać muzykę z soundcloud
 1. Wklej skopiowany adres do konwertera i naciśnij przycisk “Convert”.
pobieranie z soundcloud
 1. Zapisz plik na komputerze lub urządzeniu zewnętrznym klikając przycisk “Download the song”.
5/5 - (7 votes)

Mikołaj Mikiciuk

Absolwent kierunków Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie Marketingiem oraz Innowacyjne Zarządzanie Marką na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się rozwojem małych i średnich firm opracowując i wprowadzając nowe strategie marketingowe oraz sprzedażowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wyłącz Adblocka, daj zarobić ;(

Udostępniamy wartościowe informacje kompletnie za darmo. Prosimy Cię jednak o wyłączenie Adblocka, a obiecujemy, że reklamy nie naruszą Twojej prywatności ani komfortu przeglądania strony.