Jak uruchomić ciemny motyw TikTok?

Mikołaj Mikiciuk

tiktok

W obliczu zbliżających się jak i już obowiązujących zakazów na całym świecie, TikTok nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych, najbardziej rozrywkowych i bardzo uzależniających aplikacji, które możesz nadal pobrać bez żadnych ograniczeń. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak uruchomić ciemny motyw TikTok i dać ulgę swoim oczom od białego motywu, to czytaj dalej! 

Ciemny motyw TikTok tylko dla Apple

W tej chwili tylko użytkownicy iPhone’a mogą korzystać z trybu ciemnego TikTok. Dlaczego TikTok oferuje swoją funkcję nocną tylko użytkownikom iOS? To nie jest wiadome. 

Aplikacja ma również dużą bazę użytkowników na Androidzie, więc mamy nadzieję, że aktualizacja Androida w trybie ciemnym jest w toku. Systemowe ustawienie ciemnego motywu systemu Android 10 nic ma żadnego efektu dla tej aplikacji, ani opcja wymuszania tej opcji w nieobsługiwanych aplikacjach.

“Trik” z odwracaniem kolorów na Androidzie niestety nie zadziała, gdyż spowoduje również odwrócenie filmów.

Upewnij się, że jesteś posiadasz aktualną wersję systemu i aplikacji

Dopóki Android nie obsługuje tej funkcji, do uruchomienia ciemnego motywu będziesz potrzebować iPhone’a z systemem iOS 13 lub nowszym z aktualną wersją TikTok. Miejmy nadzieję, że w najbliższej aktualizacji Android powinien poprawić ten błąd i opcja ta będzie działać tak samo na obu urządzeniach.  

Dla wersji iOS 12 i starszych funkcja „Inteligentne odwracanie kolorów” niestety nie jest na tyle inteligentna, ponieważ odwracanie działa również na filmy, co znacznie zmniejsza przyjemność z oglądania.

Uruchom ciemny tryb dla TikTok

Aby uruchomić ciemny motyw TikTok podążaj za poniższą instrukcją:

ciemny motyw tiktok
  1. Kliknij kartę „Ja” w prawym dolnym rogu, 
  2. Następnie kliknij wielokropek (•••) w prawym górnym rogu. 
  3. Teraz w sekcji Ogólne kliknij „Tryb ciemny”. 

W tym miejscu możesz stuknąć „Ciemny”, aby natychmiast przełączyć motyw TikTok. Możesz też włączyć przełącznik „Użyj ustawień urządzenia”, który jest domyślnie wyłączony. Następnie, za każdym razem, gdy włączysz systemowy tryb ciemny swojego iPhone’a, będzie to również działać dla aplikacji TikTok.

5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz