Jak pogrupować karty w Chrome?

Mikołaj Mikiciuk

jak pogrupować karty w chrome

Niezależnie od tego, czy pracujesz na wielu zakładkach jednocześnie, czy też starasz się utrzymywać względny porządek, z pewnością przyda Ci się funkcja grupowania kart w Chrome. Google dodało do swojej przeglądarki funkcję, która pomoże Ci w organizacji pracy, a także sprawi, że będziesz miał oko na wszystkie karty. Sprawdź jak pogrupować karty w Chrome!

Czym jest funkcja grupowania kart w Chrome?

Aktualizacja wprowadzona w 2020 r. przez Google wprowadziła możliwość grupowania otwartych kart z witrynami internetowymi jednym kliknięciem. Możesz oznaczyć je niestandardową nazwą, a nawet kolorem. Po utworzeniu grupy jesteś w stanie przenosić karty i zmieniać kolejność zakładek.    

Funkcja ta nie jest niczym nowym w świetle konkurencji. Przeglądarka Vivaldi, Opera oraz rozszerzenie przeglądarki pod nazwą “OneTab” wprowadziło takie rozwiązanie już wiele lat temu. Tym bardziej było to coś wyczekiwanego przez użytkowników Chrome. 

W jakiej sytuacji grupowanie kart w Chrome jest przydatne?

Grupy kart są szczególnie przydatne podczas pracy nad kilkoma różnymi projektami jednocześnie. W ten sposób jesteś w stanie śledzić postęp zadań albo po prostu przeglądać jednocześnie sklepy i witryny z recenzjami.

Dzięki tej funkcji dostosujesz grupę kart tak jak chcesz. Możesz użyć słów lub emotikon jako nazwa grupy. Dodatkowo, grupy są zapisane nawet po zamknięciu i ponownym otwarciu Chrome, dzięki czemu nie musisz włączać historii przeglądarki, aby znaleźć interesującą witrynę. 

Funkcja jest dostępna dla przeglądarki Chrome na komputerach stacjonarnych i przenośnych z systemem operacyjnym Windows, MacOS i Linux. 

Jak pogrupować karty w Chrome? – krok po kroku

Oto instrukcja jak pogrupować karty w Chrome – jest to bardzo proste i intuicyjne:

  1. Gdy masz otwartą kartę, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy,
grupowanie kart chrome
  1. Wybierz opcję “Dodaj kartę do nowej grupy”,
google chrome grupowanie kart
  1. Wybierz nazwę oraz kolor tworzonej grupy kart,
jak pogrupować karty w google chrome
  1. Po otwarciu nowej karty, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy, 
  2. Wybierz opcje “Dodaj do grupy” i wybierz grupę, do której chcesz je dodać. Karty zostaną podkreślone wybranym kolorem.

Co możesz zrobić ze stworzoną grupą kart?

Pogrupowane karty stają się ze sobą złączone, a my zyskujemy kolejne możliwości: 

  • Możesz dowolnie przesuwać kolejność kart wewnątrz grupy,
  • Możesz przenieść całą grupę na pasku przeglądarki,
  • Możesz zamknąć całą grupę na raz, 
  • Możesz przenieść całą grupę do nowego okna przeglądarki.

Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie, a funkcja kart jest testowana od wielu miesięcy i sprawdza się świetnie. Czekamy na kolejne udogodnienia! 

5/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz