Jak przeglądać profil bez konta Instagram?

Mikołaj Mikiciuk

instagram bez konta

Instagram umożliwia przeglądania konta drugiej osoby bez jej wiedzy. Oczywiście o ile Twój palec nie dotknie przypadkowo InstaStory, a telefon nie zawiesi się na chwile i skomentuje zdjęcia. Natomiast, jeśli jesteś ostrożny, to można przeglądać konto anonimowo, bez zwracania na siebie zbędnej uwagi.  Sprawdź jak przeglądać profil bez konta Instagram za darmo!

Każdy, kto publikuje InstaStory, otrzymuje listę wszystkich profili wyświetlających tą relacje. Niezależnie od tego, czy ten profil należy do Twoich znajomych, czy też nie. Taka lista dostępna jest przez 48 godzin od momentu opublikowania. Jeśli zatem chcesz sprawdzić co słychać u Twojej byłej sympatii w sposób niezauważony, podaruj sobie ten sposób.  

Przeglądanie InstaStory, a Twoja anonimowość

Przyłapanie na oglądaniu czyjegoś Story, którego prawdopodobnie nie powinniście oglądać może być krępujące, dlatego należy to zrobić w sposób umiejętny, bez pozostawienia śladów. Zawsze możesz użyć fałszywego konta, lecz istnieje wiele sposobów na połączenie go z Tobą, a jeśli posiadasz już takie rzekomo anonimowe konto, to istnieje szansa na to, że niektórzy już wiedzą, że to Ty. 

Jakie informacje mogę zobaczyć bez konta Instagram?

Podczas wyszukiwania konkretnego użytkownika będziesz mógł zobaczyć jego cały profil, a w tym zawarte w nim informacje: 

 • Imię i Nazwisko (jeśli jest podane), 
 • Zdjęcie profilowe,
 • Nazwę użytkownika, 
 • Biografię,
 • Liczbę opublikowanych postów,
 • Liczbę obserwowanych osób,
 • Liczba obserwujących dany profil,
 • Zdjęcia wraz z opisem, komentarzami i datą dodania,
 • Story.

Będziesz miał możliwość dotknąć zdjęcia, aby je zobaczyć, nie martwiąc się, że przypadkowo je polubisz. Będziesz mógł spojrzeć na opis dodanych zdjęć i filmików, zobaczyć ich liczbę polubień, a także sprawdzić datę opublikowania, czy przeczytać wszystkie komentarze. W dalszej części poradnika piszemy także o możliwości pobierania story. 

Niektóre serwisy mogą pokazywać nawet historię danego konta oraz usunięte już zdjęcia, story. 

Uwaga! Nie ma możliwości przeglądania kont, które są prywatne. 

Jak przeglądać InstaStory bez konta?

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na przeglądanie czyjegoś konta na Instagramie bez wiedzy jego właściciela jest użycie do tego zewnętrznej aplikacji lub portalu internetowego. W Internecie istnieje mnóstwo podobnych rozwiązań, wystarczy wpisać: “stalk instagram”, a znajdziesz różne strony, w większości płatne. 

Darmowe rozwiązania, to między innymi:

Dostępne są do użycia z poziomu przeglądarki internetowej, wystarczy wpisać nazwę użytkownika i nacisnąć przycisk “Search”. Po kilku sekundach zdjęcia i ostatnie relacje zostaną Ci przedstawione bez możliwości wyśledzenia Twojej tożsamości. 

Jak pobrać Stories na urządzenie?

Jedną z najciekawszych funkcji oferowanych przez omawiany już wcześniej serwis – Storiesdown.com, jest możliwość pobrania InstaStory na urządzenie (komputer, telefon z oprogramowaniem iOS i Android). Wystarczy dotknąć tylko jednego przycisku pod wybranym Story, zgodnie z poniższą instrukcją.  

jak ściągnąć story bez konta instagram
 1. Przejdź na stronę portalu Storiesdown.com
 2. Wyszukaj użytkownika wpisując jego nazwę, 
jak przeglądać story bez konta instagram
 1. Przejdź do zakładki  “Stories”, 
bez konta instagram
 1. Następnie kliknij “Download” pod Story. 

Pobieranie rozpocznie się automatycznie i zapisze w domyślnym miejscu dla Twojej przeglądarki, najczęściej będzie to katalog //pobrane. 

Jak wyszukać zdjęcia po hashtagach, lokalizacji?

Kolejnym rozwiązaniem jest wyszukiwanie hashtagów, a w tym zdjęć oraz użytkowników kryjących się pod nimi. W tym celu użyj serwisu MyStalk.net. Ostrzegam od razu przed dużą ilością reklam. Jeśli zbytnio Ci przeszkadzają w używaniu serwisu, możesz użyć rozszerzenia do aplikacji AdBlock, który skutecznie zablokuje ich wyświetlanie. 

 1. Przejdź do strony MyStalk.net,
 2. Wpisz w pasku wyszukiwania interesujące Cię frazy,
 3. Kliknij Enter,
 4. Wybierz profil, który posiada dodaną frazę lub zjedź niżej i wybierz spośród listy hashtagów.

Czy mogę wyszukiwać po imieniu i nazwisku?

Tak, możesz spróbować wyszukać także imię i nazwisko, a istnieje szansa, że znajdziesz w ten sposób właściwą osobę. Niestety metoda ta zadziała tylko wtedy, kiedy właściciel konta umieścił w swojej biografii swoje dane, a konto jest oznaczone jako publiczne. 

Istnieje wiele witryn internetowych, które umożliwiają niezauważone przeglądanie zdjęć, filmów i historii z Instagrama. Wszystkie działają prawie tak samo, więc możesz je przetestować, aby sprawdzić, czy bardziej lubisz ich interfejsy.

4.7/5 - (13 votes)

Dodaj komentarz