Jak sprawdzić i włączyć Roaming Plus?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

roaming plus

Już niedługo wyjeżdżasz za granicę i chciałbyś pozostać w kontakcie ze znajomymi oraz rodziną? Zastanawiasz się czy oby na pewno Twój telefon będzie poprawnie funkcjonować? Koniecznie upewnij się, czy masz włączoną usługę roamingu, bez niej nie będziesz w stanie wykonać żadnego telefonu. Jak włączyć Roaming Plus?


Co to jest Roaming?

Najprościej rzecz mówiąc jest to sytuacją w której łączymy się z usługami komórkowymi nie poprzez operatora macierzystego, a poprzez innych dostępnych operatorów. Dzięki załączonemu roamingowi będziesz mieć możliwość wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania SMS-ów, ale również MMS-ów.


Jak sprawdzić status Roamingu Plus oraz połączeń międzynarodowych w telefonie?

W przypadku roamingu Plus, należy mieć włączony Roaming oraz opcję połączeń międzynarodowych w telefonie. Można to łatwo sprawdzić logując się na stronę operatora pod tym adresem lub dzwoniąc bezpośrednio do Działu Obsługi Klienta Plus pod numer +48 601 102 601. W przypadku telefonu na kartę, należy wpisać kod *101#, aby otrzymać listę aktywnych usług.


Jak włączyć Roaming Plus w ofercie na Abonament?

Wystarczy wysłać SMS na numer 2601 o treści:

 • ODBLOKUJPM (dla numeru, z którego wysłano SMS)
 • ODBLOKUJPM MSISDN (dla innego numeru na koncie)
 • ODBLOKUJPM PLUSKOD5 (dla numeru, z którego wysłano SMS w przypadku firm
  i przedsiębiorstw)
 • ODBLOKUJPM PLUSKOD5 MSISDN (dla innego numeru na koncie w przypadku firm i przedsiębiorstw)

Jak aktywować połączenia międzynarodowe na Abonament?

Należy wysłać SMS na numer 2601 o treści:

 • ODBLOKUPM (dla numeru, z którego wysłano SMS)
 • ODBLOKUPM MSISDN (dla innego numeru na koncie)
 • ODBLOKUPM PLUSKOD5 (dla numeru, z którego wysłano SMS w przypadku firm
  i przedsiębiorstw)
 • ODBLOKUPM PLUSKOD5 MSISDN (dla innego numeru na koncie w przypadku firm i przedsiębiorstw)

Jak włączyć Roaming Plus w ofercie na kartę?

Usługa ta jest aktywna dla każdego użytkownika, jednak czasem zdarza się, iż z jakiś przyczyn mogła zostać ona wyłączona. Aby aktywować Roaming Plus na kartę należy wpisać krótki kod *101*11*01#, a następnie zatwierdzić go zieloną słuchawką. 


Jakie są opłaty Roamingu w UE w Plus?

W przypadku usług abonamentowych od dnia 15 czerwca 2017 r. możesz korzystać z nich w Unii Europejskiej tak samo jak w kraju. Co to oznacza?

Jeżeli w Polsce posiadasz pakiet minut, SMS-ów, MMS-ów lub jakieś usługi “Bez limitu” do wszystkich sieci komórkowych, będziesz miał możliwość korzystania z tych pakietów również w ramach roamingu oferowanego na terenie Unii Europejskiej. Natomiast w przypadku pakietu internetowego, część z niego będziesz mógl wykorzystać w ramach Unii Europerskiej bez poniesienia żądnych dodatkowych kosztów.

Aby sprawdzić jaki posiadasz Limit Roaminowy na transmisję danych w Unii Europejskiej wyślij bezpłatny SMS o treści “L” na numer 605020010.

Cennik usługi “Roaming Plus” znajdziesz tutaj.

4.9/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz