Oprogramowanie dla hoteli – dlaczego powinien mieć go każdy obiekt?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

orpogramowanie dla hoteli

Zarówno małe, kameralne pensjonaty, jak i ogromne obiekty hotelowe ze SPA muszą posiadać odpowiednie oprogramowanie dla hoteli, po to aby obsługa klienta mogła przebiegać na jak najwyższym poziomie.

Rozbudowane programy hotelarskie umożliwiają zsynchronizowanie z kilkoma portalami, które służą do rezerwacji oraz z oprogramowaniem dla gastronomii jednocześnie. Programy dla hoteli to znaczne ułatwienie zarządzaniem wszystkimi szczeblami obiektu oraz automatyzacja procesów.


Oprogramowanie hoteli dla poprawy obsługi gości

Jak dobrze wiadomo, pierwsze wrażenie jesteśmy w stanie zrobić tylko raz. To samo tyczy się obiektu, który odwiedza klient. W przypadku, gdy będzie on bardzo sprawnie obsłużony i niczego mu nie zabraknie, z całą pewnością dalszy pobyt będzie upływał w miłej atmosferze i zakończy się wysoką oceną hotelu.

Programy hotelowe umożliwiają realizację wszystkich usług, które dane miejsce oferuje gościom. Oprogramowanie dla hoteli zapewni optymalną administrację wszelkich etapów obsługi pensjonariuszy. Może on również służyć jako bank informacji o obiekcie, gościach i poszczególnych usługach. Dzięki niemu stworzymy wszelkiej maści raporty i zestawienia, które niewątpliwie potrzebne są do właściwego zarządzania hotelem.


Programy dla hoteli – jakie są ich zalety?

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest połączenie wszystkich usług, które proponuje dane miejsce. Zautomatyzowane procesy rezerwacji, pozwalają na uniknięcie kosztownych błędów jak tzw. nadsprzedaż pokoi. Taki program umożliwia również bardzo prosty proces dokonania meldunku, zapisu zaliczek. Poprawia również nadzór menedżerów nad pracą recepcji.

Programy hotelowe dają możliwość wykonywania operacji finansowych. Współpraca systemów z drukarkami fiskalnymi to pomocna sprawa, gdy chcemy akurat wykonać raporty finansowe oraz komunikaty rachunkowe.

Nowoczesne oprogramowanie dla hoteli pozwala na intuicyjną obsługę i wyróżnienie się wśród konkurencji, a wręcz zyskania nad nią przewagi. Pozwolić mogą sobie na nią nie tylko właściciele luksusowych hoteli, lecz również zarządcy przytulnych noclegów.


Co jeszcze możemy zyskać wybierając programy dla hoteli?


Szybka obsługa rezerwacji

Dzięki zautomatyzowaniu procesów, możemy bardzo sprawnie obsłużyć każdą rezerwacje. Dzięki tej opcji mamy do wglądu informację o wolnych pokojach i wszelkich terminach. W ten sposób można optymalnie zarządzać obiektem hotelowym.


Sprawna obsługa grupowych pobytów

Nie tylko indywidualne pobyty mogą być obsługiwane sprawnie przez system. Z łatwością również poradzi sobie z grupami pensjonariuszy.


Finanse pod kontrolą

Oprogramowanie dla hoteli to również stały wgląd do kondycji finansowanej obiektu i stały nadzór nad bieżącym przepływem pieniędzy. Program dla hoteli umożliwia dokładne wystawianie rachunków klientom za dodatkowe usługi.


Prosty i ułatwiony kontakt między pracownikami

Dzięki programom dla hoteli, załoga ma możliwość bezpośredniego kontaktu oraz notowania najważniejszych rzeczy, które wpływają na komfort i obsługę gości.


Kompatybilność programów hotelowych

Programy hotelarskie posiadają możliwość integracji z systemami, które wykorzystywane są między innymi w hotelowych restauracjach, co jest sporym udogodnieniem.


Pozostałe funkcje

Oprogramowanie dla hoteli zyskuje swoją popularność również za sprawą możliwości obsługi dodatkowych funkcji. Spośród nich możemy wymienić takie udogodniania jak obsługa parkingu, depozytu gości czy budzenie pensjonariuszy. Dzięki programom dla hoteli pracownicy recepcji mają możliwość rezerwacji dodatkowych usług, jak zabiegi w SPA. Takie z pozoru proste funkcje, w oczach klientów są nieocenione.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz