Jak ukryć aplikacje na iPhonie?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak ukryć aplikacje iphone

iPhone, to elegancki gadżet, który imponuje swoją łatwością obsługi, elegancją i niezawodnością. Dotychczasowe wersje systemu iOS nie umożliwiały swobodnej edycji ekranów, co w przypadku osób posiadających wiele aplikacji, powoduje niecodzienny bałagan. Na szczęście iOS 14 wprowadza duże zmiany w organizacji ikon aplikacji. Nie pozostaje nic innego jak przeczytać nasz artykuł “Jak ukryć aplikacje na iPhonie”!

W wersji iOS 13 i starszych jedynym rozwiązaniem jest dodanie ikon do folderu, a następnie przeniesienie go na inny ekran główny, aby była poza zasięgiem wzroku. Na szczęście iOS 14 oferuje większą swobodę, umożliwiając nawet całkowite usunięcie ikon z ekranu głównego.

Oto, jak możesz ukryć aplikacje w iOS 14!

Zarządzaj swobodnie ekranami 

Ekrany główne iPhone’a są często wypełnione po brzegi aplikacjami, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas lub co drugi miesiąc. Oznacza to, że chociaż Twój główny widok po odblokowaniu telefonu może być wystarczająco uporządkowany, bez wątpienia kolejne przesunięcie ekranu w prawo skutkować będzie masą nieużywanych aplikacji i wielkim chaosem. 

Jeśli zaktualizujesz swoje oprogramowanie do wersji iOS 14 będziesz w stanie znacznie efektywniej zarządzać ekranami głównymi. Po wejściu w „tryb jiggle”, czyli w tryb, w którym możesz przeciągać ikony, pojawi się nowy widget, w którym będziesz mógł ukryć lub ustawić dowolną liczbę ekranów głównych. 

Znajdź swoje aplikacje w bibliotece aplikacji

Ukrycie ekranów głównych nie spowoduje usunięcia aplikacji, więc nie martw się o utratę danych, czy też konieczność ponownego pobierania każdej z nich.  

Mimo tego, że nie będziesz w stanie wyszukać ich w tradycyjny sposób na ekranie, będziesz mógł przesunąć ekran w prawo, aby znaleźć nowy feature – bibliotekę aplikacji

Właśnie tutaj zobaczysz swoje aplikacje podzielone na kategorie według App Store, chociaż te nie zawsze dokładnie odzwierciedlają typ aplikacji. Aplikacje będą ukazane w czterech okienkach, lecz nie jest to folder, który widujesz na ekranie głównym. W każdym z nich widzieć będziesz duże ikony i małe ikony. Różnica jest taka, że te większe po kliknięciu przenoszą Cię bezpośrednio do aplikacji, a mniejsze otwierają kategorię, aby wyświetlić więcej aplikacji. 

Wyszukiwanie aplikacji

Jeśli ukazało Ci się wiele kategorii i nie chcesz szukać aplikacji wchodząc do każdej z nich, zawsze możesz skorzystać z paska wyszukiwania u góry biblioteki aplikacji. Pozwoli to znaleźć aplikację w ciągu kilku sekund, po prostu wpisując kilka pierwszych liter jej nazwy.

5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz