Jak używać zegarka Apple Watch bez Force Touch?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

apple watch bez force touch

System WatchOS, bardziej niż jakikolwiek inny system od Apple, wydaje się być istnym poligonem doświadczalnym. Funkcje, zdaje się, są dodawane i usuwane regularnie, a ostatnim pomysłem jest usunięcie Force Toucha z wersji systemu watchOS 7. Może powinniśmy się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że 3D Touch został usunięty z systemu iOS, ale z pewnością każdy się zastanawia teraz jak używać Apple Watch bez Force Touch i czym można zastąpić tą funkcjonalność. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie ten poradnik, aby pomóc Ci zapomnieć o Force Touch.


Co się zmieniło?

Force Touch, podobnie jak większość czynności wykonywanych na Apple Watch, jest zależne od kontekstu. Oznacza to, że na przykład naciśnięcie na ekranie głównym ma zupełnie inny efekt niż na przykład naciśnięcie na daną aplikację.

Chcąc złagodzić utratę Force Touch, Apple próbował zmienić system operacyjny, aby obejść jego brak, wykorzystując kombinację długich przyciśnięć, nowego menu i całkowicie nowych przycisków. Oto, jak wykonać niektóre z najczęstszych rzeczy bez Force Touch w systemie watchOS 7.


Zmień tarczę zegarka

Ponieważ tarcze Apple Watch są najbardziej konfigurowalną częścią systemu watchOS, będziesz chciał wiedzieć, jak je edytować. Po prostu długo dotknij twarzy, aby wywołać przejście do widoku edycji.

Następnie musisz nacisnąć “edytuj”, aby zmodyfikować widok ekranu (jak poprzednio) lub skorzystać z nowej funkcji udostępniania tarczy zegarka w systemie watchOS 7. Po wprowadzeniu zmian dotknij podglądu tarczy, aby wrócić do ekranu głównego.


Zmień układ aplikacji

Jeśli nie możesz zdecydować się między alfabetycznym widokiem aplikacji, a stylem układu „plaster miodu”, to może wykorzystasz funkcję przełączania się między nimi. 

Niestety, teraz musisz przejść do “Ustawienia” na zegarku, a następnie przejść do „Widok aplikacji”. Tutaj możesz wybrać widok siatki lub listy.


Wyczyść wszystkie powiadomienia

Jeśli od jakiegoś czasu nie sprawdzałeś swojego zegarka i widzisz tam mnóstwo powiadomień, to poprzednie rozwiązanie było dużo łatwiejsze. Wystarczyło przeciągnąć “Centrum powiadomień” od góry i użyć Force Touch, aby wyczyścić wszystko.

Niestety, teraz będziesz musiał przewijać w górę, aby znaleźć opcję „wyczyść wszystko” i w nią kliknąć.


Rozpoczynanie nowej wiadomości

Podczas, gdy wcześniej można było użyć Force Touch, aby otworzyć swoją skrzynkę odbiorczą, teraz musisz przewinąć w górę, aby znaleźć opcję „Nowa wiadomość”.


Użyj nowego przycisku

Niektóre aplikacje, takie jak pilot aparatu, mają przycisk „wielokropka” (…), za pomocą którego można uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji.

Pilot aparatu jest jedyną aplikacją, która go dodaje, ale aplikacje innych twórców również go dodały. Wypróbuj!

4.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz