Zepsuty komputer firmowy? Mamy rozwiązanie!

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

zepusty komputer firmowy

Awaria sprzętu spotyka nas zawsze w złym momencie – robisz akurat ważne zestawienie, przygotowujesz dokumenty, masz spotkanie online z kluczowym klientem? Najgorzej, gdy okazuje się, że nie jest to jedynie chwilowa usterka. Nie szukaj pomocy po omacku – skorzystaj z solidnej i fachowej pomocy. Podpowiadamy, co wtedy robić, jak sobie poradzić. 


Świetny sprzęt, ale nie działa… 

Wybierając komputer, bierzemy pod uwagę jego parametry, funkcjonalność, wydajność, wykonanie, wagę i cenę. Do wyboru są urządzania różnych marek, a każde z nich jest nowoczesne, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach i przede wszystkim niezawodne? W praktyce bywa jednak różnie, o czym wie każdy z nas – kogo nie spotkała awaria komputera lub monitora, spowolnienie pracy, przegrzanie się laptopa? 

Innym problemem są też ataki hakerskie i wirusy, których wynikiem może być nawet utrata danych. Jak wtedy zareagować? Pośpiech i emocje trzeba odłożyć na bok, bo poszukiwanie pomocy na szybko może doprowadzić do jeszcze większych problemów. Zastanów się, jak naprawić komputer firmowy lub odzyskać dane w profesjonalny sposób. 

| Szukasz więcej wskazówek? Zapoznaj się z artykułem: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/firma-online/awaria-komputera-co-robic/.  


Fachowe wsparcie w naprawie komputera  

Znajomi lub Internet. Powszechnie wybierana jest też pomoc kogoś z rodziny lub osób poleconych przez znajomych. Jakie jednak będą tego efekty? Przypadkowa pomoc może doprowadzić do jeszcze poważniejszych problemów. Często zdarza się, że urządzenie trafia do nas z powrotem w stanie jeszcze gorszym albo podczas próby jego naprawy doszło do utraty ważnych danych. Równie popularne jest szukanie pomocy na własną rękę w Internecie. Aby jednak znaleźć rozwiązanie, trzeba dobrze zdiagnozować problem, a rzetelności danego źródła nie jesteśmy w stanie zweryfikować w 100 procentach.  

Autoryzowany serwis. Jeśli sprzęt jest nadal na gwarancji, zwykle oddaje się go do autoryzowanego serwisu marki. Odpłatnie można skorzystać z tego rozwiązania także po upływie tego czasu. Jednak takich salonów nie jest dużo – więcej jest serwisów lokalnych, które zajmują się naprawą urządzeń różnych marek.  

Serwis lokalny. Nie mamy jednak pewności czy pracownik posiada doświadczenie i jest profesjonalistą, czy wie, jak naprawić komputer według zaleceń danego producenta itd. Druga ważna kwestia to zaufanie i bezpieczeństwo, gdyż oddajemy mu również dane. Najczęściej na czas naprawy jesteśmy pozbawieni sprzętu, co w praktyce oznacza brak możliwości wykonywania wielu zadań w pracy.  


Fachowe wsparcie IT dla firm 

Dobrzy fachowcy IT powinni znać i stosować rozwiązania rekomendowane przez producenta danego komputera. Jednym z interesujących rozwiązań jest Wsparcie IT dla Firm oferowane przez Orange dla Firm. To gwarancja pomocy w zdiagnozowaniu potencjalnych przyczyn, naprawie sprzętu, usuwaniu awarii oraz odzyskaniu danych przez zespół profesjonalistów na miejscu lub zdalnie telefonicznie. Informatycy Orange dla Firm odpowiadają na zgłoszenie błyskawicznie, a na czas naprawy zapewniają zastępczy sprzęt porównywalnej klasy. 

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz