Jak włączyć przekierowanie połączeń na telefonie?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

przekierowanie połączeń

Zastanawiasz się co zrobić, kiedy Twój numer telefony jest wciąż niedostępny i zajęty? Najlepszą opcją będzie możliwość przekierowania połączeń na dowolny wybrany przez Ciebie numer. Opcja ta umożliwia przekierowanie połączeń na stałe (Android, IOS) lub tylko wtedy kiedy Twój numer jest zajęty (Android).


Czym jest przekierowanie połączeń?

Przekierowanie połączeń to przydatna opcja dla każdego z nas, ale również dla firm, które mają dużą liczbę połączeń przychodzących od strony Klientów. Dzięki temu mamy pewność, że potencjalny Klient zostanie na czas obsłużony. Dodatkowo jest to dobra opcja dla osób, którym nie działa głośnik, mikrofon w telefonie i chciałby tymczasowo przekierować połączenia do kogoś z rodziny. 

Zasada działania jest prosta za każdym razem gdy ktoś wykona do Ciebie połączenie, Twój telefon przekieruje osobę dzwoniącą pod numer wskazany w ustawieniach. Jednak należy pamiętać, że usługa ta nie jest bezpłatna, koszty uzależnione są od Operatora.


Przekierowanie połączeń na telefonie z systemem Android?

przekierowanie rozmów android

 1. Uruchom aplikację „Telefon”,
 2. W górnym prawym rogu kliknij na “trzy kropki“,
 3. Przejść do sekcji „Ustawienia”,

przekierowanie rozmów android

 1. Następnie udaj się do „Usługi dodatkowe” lub „Więcej ustawień”,
 2. Wybierz opcję „Przekazywanie połączeń”,
 3. Kliknij w „Połączenie głosowe”,
 4. Następnie wybierz opcję, która Cię interesuje:
 • W celu przekierowania wszystkich połączeń, należy wybrać „Zawsze przekazuj
  i uzupełnić numer telefonu na który mają być przekazane połączenia,
 • W przypadku, kiedy chcesz przekierować połączenia tylko i wyłącznie kiedy sygnał jest zajęty, wybierz opcję „Przekazuj, gdy zajęty” , a następnie uzupełnij numer telefonu na który mają być przekazywane połączenia,
 • Jeśli chcesz przekierować połączenia w sytuacji, gdy nie odpowiadasz, kliknij w opcję „Przekazuj przy braku odpowiedzi”, w kolejnym kroku dodaj numer na którym mają być odbierane przychodzące połączenia,
 • Jeśli zależy Ci na tym, aby przekierować połączenia w sytuacji, kiedy Jesteś poza zasięgiem, wybierz opcję „Przekazuj, gdy poza zasięgiem”, w ostatnim etapie wpisz numer telefonu na który mają być przekazywane połączenia.

Przekierowanie połączeń na telefonie z systemem IOS?

przekierowanie połączeń ios

 1. Udaj się do „Ustawień” systemu IOS,
 2. Wyszukaj i kliknij aplikację „Telefon”,
 3. Wybierz opcję „Przekazywanie połączeń”,

przekierowanie połączeń ios 2

 1. Przesuń suwak dla „Przekazywanie połączeń”,
 2. Uzupełnij pole przekazuj do poprzez wpisanie numeru telefonu na który mają być przekazywane połączenia.

W przypadku systemu IOS mamy możliwość tylko i wyłączenie przekierowanie wszystkich połączeń przychodzących pod wskazany numer bez możliwości wyboru opcji np. gdy jesteś zajęty, tak jak to jest możliwe dla systemu Android.

5/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz