Jak wyłączyć wyzwalacze adaptacyjne i haptyczne sprzężenie zwrotne w PS5?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

wyzwalacze adaptacyjne ps5

Można wiele rozważać nad tematem adaptacyjnych wyzwalaczy DualSense PS5 oraz dotykowego/haptycznego sprzężenia zwrotnego. Można się zaskoczyć jak zaawansowana technologia znajduje się w kontrolerach do gier i w jaki sposób można kierować gracza, a także kreować jego emocje. Ale czy wiesz, że możesz też wyłączyć te funkcje?

Być może zastanawiasz się, dlaczego kiedykolwiek chciałbyś to zrobić, ale dodatkowy opór, który zapewnia nam wyzwalacz adaptacyjny, może okazać się trudny dla wielu osób z problemami lub może po prostu rozpraszać uwagę podczas grania w niektóre gry. Rozbudowane funkcje mogą być również zbyt trudne, aby były zrozumiane przez najmniejszych graczy. Jeśli znajdujesz się, w którejś z powyższych grup, oto jak wyłączyć adaptacyjne wyzwalacze w PS5 i haptyczne sprzężenie zwrotne. 


Przejdź do Ustawień 

Kliknij przycisk “PS” na kontrolerze i na stronie głównej PS5 przejdź do “Ustawień”, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu obok ikony Twojego profilu. 

Następnie przewiń w dół do „Dostępność”, a następnie do „Kontrolery”. Znajdziesz tutaj szereg ustawień, które pozwolą Ci dostosować „Intensywność efektu wyzwalania” oraz wyłączyć haptyczne sprzężenie zwrotne.


Jak wyłączyć wyzwalacze adaptacyjne PS5?

W menu “Kontrolery” możesz wybrać jedną z następujących opcji podczas korzystania z wyzwalaczy adaptacyjnych kontrolera DualSense: 

  • Słaby
  • Średni
  • Mocny (standard)
  • Poza

Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć wyzwalacze adaptacyjne, wybierz opcję „Wyłącz”. 


Jak wyłączyć haptyczne sprzężenie zwrotne PS5? 

Otrzymasz te same opcje, jeśli chodzi o wybór ustawień haptycznego sprzężenia zwrotnego.

  • Słaby
  • Średni
  • Mocny (standard)
  • Poza

Jeśli chcesz wyłączyć reakcję dotykową, wybierz opcję „Intensywność wibracji” i ustaw ją na „Wył.”.

Masz wiele kontrolerów DualSense PS5? musisz przejść przez ten sam proces dla każdego z nich. Jeśli chcesz ponownie włączyć wyzwalacze adaptacyjne lub haptyczne sprzężenie zwrotne w dowolnym momencie w przyszłości, po prostu wróć do tego samego menu i wybierz żądany poziom sprzężenia zwrotnego, przy czym ustawienie domyślne to „Silny”. 

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz