Jak zaprojektować i urządzić łazienkę?

Artykuł zewnętrzny

jak zaprojektować i urządzić łazienkę

Remont łazienki jest najbardziej problematycznym remontem w całym naszym mieszkaniu. Nie da się ukryć, że nie dość, że brakuje nam pomysłów na aranżację wnętrza, ogranicza nas metraż, a do tego jeszcze łazienka jest wyłączona na kilka dni/tygodni z użytku. Jak urządzić łazienkę? Co będzie jednocześnie interesujące, jak i praktyczne?

Pora się zainspirować

Łazienki Polaków mają to do siebie, że wszystkie są do siebie podobne i niczym się nie wyróżniają. Po prostu łazienki bardzo często są nudne. Nie chcemy stworzyć kolejnej łazienki, która nie wywołuje żadnych u nas emocji.

W obecnych czasach mamy nieco ułatwione zadanie, ponieważ mamy Internet, a w nim mnóstwo inspiracji. Gdy tylko brakuje nam pomysłów, to koniecznie odwiedźmy stronę domowniczy.pl. Na pewno zainspirujemy się wieloma projektami.

Niektóre mogą się wydawać kontrowersyjne, ale nie bójmy się nieco zaszaleć. Chyba nie chcemy mieć takiej samej łazienki jak wszyscy nasi sąsiedzi. Byłoby to nudne, przewidywalne i sami w takiej łazience nie czulibyśmy się najlepiej. Co obecnie króluje w trendach wnętrzarskich?

Połączenie czerni i bieli

Gdy urządzamy swoje wnętrze, to zależy nam także na tym, aby wpisać się w obecne trendy. Co obecnie króluje, jeśli chodzi o łazienki? Na pewno połączenie dwóch kontrastujących kolorów. Najlepszym, ale jednocześnie najbardziej ryzykownym i odważnym połączeniem, jest połączenie czerni i bieli. Pewne połączenia mogą się nam wydawać niezbyt odpowiednie, ale gdy zobaczymy projekt, to już będziemy coraz bardziej przekonani.

Polecamy zatem zobaczyć projekty, na których widnieje łazienka w tych kolorach. Łazienka czarno-biała inspiracje to coś, czego poszukujemy. Możemy oczywiście podpatrzeć tylko niektóre elementy, ale równie dobrze możemy także podpatrzeć cały projekt od A do Z.

Na przełamanie tych dwóch kontrastujących kolorów polecamy także dobrać jeszcze jeden kolor. W łazience mamy oczywiście armaturę. W przypadku bieli i czerni możemy postawić na armaturę w kolorze złotym. Najbezpieczniejszym kolorem wydawałby się kolor srebrny, ale jest to już kolor nieco oklepany.

Złota armatura? Czemu nie? Możemy się poczuć w takim zestawieniu bogato. Gdy nie jest to przesadzone, to uzyskamy efekt glamour. Na pewno nie będzie to fiasko. Wiadomo, że co za dużo to niezdrowo.

Projektowaniem wnętrz powinniśmy się bawić. Na pewno powinno nam to sprawiać frajdę. Gdy robimy coś bez przekonania oraz na siłę, to niestety po naszym projekcie będzie to widać. Takiego efektu nie chcielibyśmy osiągnąć.

Gdy od samego początku uważamy, że projektowanie wnętrz nie jest naszą mocną stroną, to powinniśmy od razu poprosić o pomoc specjalistów. W obecnych czasach wiele osób zatrudnia projektanta wnętrz. Podczas krótkiej rozmowy, jesteśmy w stanie mu przekazać wszystkie nasze uwagi, potrzeby oraz inne ważne rzeczy. Na podstawie tego wszystkiego, co powiemy, zostanie dla nas przygotowany projekt.

Łazienka wbrew pozorom jest dla nas bardzo ważnym pomieszczeniem. Nie da się ukryć, że spędzamy w niej sporo czasu. Czasami sobie nawet z tego nie zdajemy sprawy, ale tak jest. Łazienka jest o tyle trudnym pomieszczeniem, że w niej zależy nam nie tylko na estetyce, ale także na niesamowitej funkcjonalności. Dla laików nie jest to do końca takie oczywiste i proste. Z reguły powstaje nam projekt, który jest rzeczywiście piękny, ale z funkcjonalnością ma niewiele wspólnego.

Możliwe jest także osiągnięcie odwrotnego efektu. Dla specjalisty uzyskanie idealnego połączenia nie jest zbyt trudne. Po wysłuchaniu właścicieli jest w stanie stworzyć coś pięknego. To, czy zdecydujemy się na zatrudnienie specjalisty, zależy tylko i wyłącznie od nas. Z jednej strony jest to rozsądne i bezpieczne rozwiązanie, a z drugiej coś stworzonego samodzielnie, daje nam wiele satysfakcji.

Podejmijmy decyzję ostateczną i już wkrótce cieszmy się przepiękną łazienkę, w której będziemy spędzać miło czas. Ważne jest także to, aby projekt końcowy podobał się wszystkim mieszkańcom.

Oceń post

Dodaj komentarz