Jak zrobić małpę na klawiaturze?

Mikołaj Mikiciuk

Updated on:

jak zrobić małpę na klawiaturze

Symbol małpy, małpki, czy atki to prawdopodobnie najpopularniejszy niestandardowy znak w Internecie, zwłaszcza do oznaczenia adresu poczty elektronicznej – zwanej e-mailem. Mianem małpy określamy symbol @. Kombinacja klawiszy w celu uzyskania tego znaku na klawiaturze uzależniona jest od systemu operacyjnego (Windows, Mac), ustawionego języka klawiatury w systemie oraz od tego, czy posiadasz także klawiaturę numeryczną. W niniejszym poradniku dowiesz się jak zrobić małpę na klawiaturze na laptopie i komputerze stacjonarnym z ustawionymi różnymi językami. Zapraszam do lektury!  

Jak zrobić małpę na klawiaturze z językiem polskim na Windowsie?

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów jak zrobić małpę na klawiaturze z ustawionym językiem polskim, zaczynając od tych najprostszych. Język możesz sprawdzić w prawym, dolnym rogu tuż obok zegarka. Metody te działają zarówno na laptopie jak i komputerze stacjonarnym z systemem Windows. 

  1. Najbardziej powszechna forma, to jednoczesne naciśnięcie przycisków: “SHIFT” + “2” na klawiaturze numerycznej lub zwykłej.
  2. Posiadając klawiaturę numeryczną naciśnij: “ALT” + wpisz “64”,
  3. Jeśli Twój przycisk 2 jest zepsuty, kliknij “START”, wpisz “klawiatura ekranowa”, a następnie naciśnij “SHIFT” + “2” na klawiaturze ekranowej.

Jak zrobić małpę na klawiaturze z językiem polskim na Mac?

małpa na klawiaturze mac

Na komputerze od Apple brak przycisku “ALT”, lecz został on zastąpiony klawiszem “Option”, który jak sama nazwa wskazuje – jest odpowiedzialny za przyciski funkcyjne. Z tą informacją zrobienie małpki na klawiaturze jest banalnie proste. Wystarczy, że:

  • Naciśniesz klawisze: “Option” + “2”

Jak zrobić małpę na klawiaturze z ustawionym innym językiem?

małpa na klawiaturze zagranicznej

Jeśli posiadasz ustawiony język zagraniczny, większość przycisków funkcyjnych będzie wstawiać wadliwe znaczki. To samo tyczy się standardu, w którym oznaczenie klawiatur zostało wykonane. Nie przejmuj się! Poniżej zamieszczamy listę kilku najpopularniejszych języków tak, abyś mógł zrobić małpę na klawiaturze. Przejdźmy do niej:

  • Klawiatura z ustawieniami języka dla Wielkiej Brytanii: “SHIFT” + “`”
  • Klawiatura z ustawieniami języka hiszpańskiego dla Ameryki Łacińskiej: “ALT GR” + “Q”
  • Klawiatura z ustawieniami języka hiszpańskiego: “ALT GR”+ “2”
  • Klawiatura z ustawieniami języka włoskiego: “ALT GR” + “Q”
  • Klawiatura z ustawieniami języka francuskiego: “ALT GR” + “à”
  • Klawiatura z ustawieniami języka niemieckiego: “ALT GR” + “Q”
5/5 - (10 votes)

Dodaj komentarz